TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Napadł na kontrolerkę biletów w Koszalinie. Wyszedł drzwiami [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.07.2020 09:30:30
Napadł na kontrolerkę biletów w Koszalinie. Wyszedł drzwiami; fot. MZK Koszalin

Koszalin/ Awantura w autobusie; pasażer wybił szyby w drzwiach.

Pasażer miejskiego autobusu w Koszalinie wybił w tylnych drzwiach pojazdu dwie szyby. Tak miał zareagować na kontrolę biletów, która ujawniła, że jadąca z nim kobieta jest pasażerem "na gapę".

Mężczyzna został zatrzymany – poinformowała w środę oficer prasowa koszalińskiej policji.

14 lipca

Kom. Monika Kosiec powiedziała PAP, że do zdarzenia doszło we wtorek, w godzinach popołudniowych, w autobusie linii nr 16, na trasie między rondem "Solidarności" a pętlą autobusową przy ul. Gnieźnieńskiej.

W autobusie miało dojść do awantury pomiędzy kontrolerką biletów a pasażerem, który podróżował z dzieckiem i kobietą. Mieszkaniec powiatu białogardzkiego miał nerwowo zareagować na zamiar ukarania jego towarzyszki, która miała bilet, ale go nie skasowała.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna chwycił za młotek, będący na wyposażeniu autobusu, którego można użyć w razie sytuacji zagrożenia życia. To nim wybił dwie szyby w tylnych drzwiach pojazdu, powodując szkodę na rzecz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie na kwotę 10 tys. zł.

"Mężczyzna podejrzewany o zniszczenie mienia został zatrzymany na miejscu zdarzenia. Jeszcze nie został przesłuchany" – poinformowała kom. Kosiec. (PAP)

Zobaczcie moment ataku na filmie:


MZK Koszalin przypomina;

-"Podczas kontroli biletów jesteś zobowiązany pozostać w autobusie do jej zakończenia. Zajmując w nim miejsce zawierasz z nami umowę przewozu, dlatego podróżując komunikacją miejską musisz posiadać ważny bilet. Kiedy jedziesz na "gapę", powinieneś liczyć się z konsekwencjami – de facto dokonujesz kradzieży! Kasując bilet płacisz za paliwo, naprawy autobusów, pracę pracowników za sprawą których jeżdżą autobusy. Kasując bilet dbasz o to by koszalińska komunikacja miejska funkcjonowała dobrze i mogła się rozwijać!"

Aktualizacja 17:00

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał w czwartek pasażer miejskiego autobusu w Koszalinie, który wybił dwie szyby w pojeździe. Przyznał się do popełnienia czynu – poinformował oficer prasowy koszalińskiej policji asp. Rafał Skoczylas.

40-letni mieszkaniec powiatu białogardzkiego został zatrzymany przez koszalińską policję we wtorek po zdarzeniu w autobusie linii nr 16 Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie.

Mężczyzna chwycił za młotek, będący na wyposażeniu autobusu, którego można użyć w razie sytuacji zagrożenia życia, i wybił nim dwie szyby w tylnych drzwiach pojazdu. Tak miał zareagować na kontrolę biletów, która ujawniła, że jadąca z nim kobieta z dzieckiem jest pasażerem "na gapę". Miała bilet, ale go nie skasowała.

"Zatrzymanemu przedstawiono zarzut zniszczenia mienia – dwóch szyb w tylnych drzwiach autobusu, których wartość MZK wycenił na kwotę 10 tys. zł. Popełnienie tego czynu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności" – poinformował asp. Skoczylas.

Dodał, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Nie zastosowano wobec 40-latka żadnych środków zapobiegawczych.

Mężczyzna nie odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej kontrolerki, z którą wdał się w awanturę i wobec, której był agresywny. Nagrały to kamery monitoringu zainstalowane w autobusie. "Kobieta została przesłuchana. Nie zdecydowała się jednak na złożenie zawiadomienia przeciw pasażerowi. Postanowiła tę sprawę pozostawić bez dalszego biegu" – podał asp. Skoczylas. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
kontroler
Koszalin