TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Naziemne przejście na przystanek tramwajowy przy Dworcu Centralnym
ZDM TransInfo.pl - Opublikowano: 11.10.2018 08:46:27
Naziemne przejście na przystanek tramwajowy przy Dworcu Centralnym (foto: ZDM)

Znika kolejna bariera dla pieszych w centrum miasta. Warszawski ZDM wyznaczył naziemne dojście na przystanek tramwajowy przy Dworcu Centralnym w stronę Pragi.

Znika kolejna bariera dla pieszych w centrum miasta. Warszawski ZDM wyznaczył naziemne dojście na przystanek tramwajowy przy Dworcu Centralnym w stronę Pragi.

Rejon Dworca Centralnego to ważny węzeł przesiadkowy. Niestety, przed laty został on zaprojektowany w sposób, utrudniający przesiadki osobom z bagażem, mniej sprawnym lub starszym. Dostęp na przystanki był możliwy tylko za pomocą schodów. Stopniowo się to zmienia. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku naziemne przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. E. Plater. Dzięki temu możliwe stało się nie tylko przejście przez jezdnię w poziomie terenu, ale również dojście na przystanek tramwajowy w kierunku Ochoty bez konieczności pokonywania schodów.

Teraz zniknęła kolejna bariera. Przystanek w przeciwnym kierunku – na Pragę – również jest już dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, wózkiem czy bagażem. Dojście do niego jest możliwe po chodniku zlokalizowanym między jezdnią a torowiskiem tramwajowym, do skrzyżowania z ul. E. Plater. W ten sposób na oba przystanki można się dostać wygodnie i bezpiecznie, bez konieczności korzystania z przejść podziemnych i schodów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
przystanek
przejście dla pieszych
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.