TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie masz maseczki? We Wrocławiu da ci ja kontroler
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.06.2020 15:00:41
Nie masz maseczki? We Wrocławiu da ci ja kontroler ; fot. MPK Wrocław

Wrocław ma sposób na coraz powszechniejsze zjawisko ignorowania obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego. MPK rozda pasażerom ponad dwa tysiące maseczek.

Wrocław ma sposób na coraz powszechniejsze zjawisko ignorowania obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego. MPK rozda pasażerom ponad dwa tysiące maseczek.

Kontrolerzy MPK Wrocław - a także pracownicy MPK - będą rozdawać maseczki pasażerom, którzy podróżując tramwajem lub autobusem, nie będą mieli zakrytego nosa i ust. Na ten moment ponad dwa tysiące maseczek, ale przewoźnik zaznacza, że jeśli będzie taka potrzeba wśród pasażerów to rozda ich więcej.

Maseczki pochodzą z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Niewielki gest

-"Bądźmy zdrowi, zachowujmy się odpowiedzialnie, dbajmy o siebie i o współpasażerów – apeluje Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Zakładanie maseczek to niewielki gest, który może sprawić, że pozostaniemy w dobrej formie i nie narazimy osób, u których przebieg choroby może być ciężki.

Po rozluźnieniu obostrzeń związanych z epidemią wielu zapomina o tych wciąż obowiązujących. Na przykład w sklepach oraz w autobusach i tramwajach bardzo wiele osób ignoruje obowiązek zakrywania ust i nosa. To o tyle niebezpieczne, że maseczka przede wszystkim chroni innych przed nami w sytuacji, gdybyśmy zarażali nie będąc tego świadomi. Wiele osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo.

Za brak maseczki grozi mandat w wysokości 500 zł, który może wystawić policjant, a także grzywna udzielona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wysokości od 5 tys. do nawet 30 tys. złotych. Warto mieć to na uwadze.

Pracownicy MPK Wrocław zamiast wzywać służby w celu ukarania pasażera, będą ich wyposażać w maseczki. Zajmą się tym kontrolerzy biletowi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
kontroler
Wrocław