TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie tylko poznańscy uczniowie pojadą za darmo
- Opublikowano: 30.08.2019 15:30:44
Nie tylko poznańscy uczniowie pojadą za darmo

Uprawnienia dla uczniów poznańskich szkół obowiązują we wszystkich strefach taryfowych ZTM Poznań.

Dzieci chodzące do szkół podstawowych na terenie Poznania i dziewiętnastu gmin ościennych mogą korzystać za darmo z komunikacji organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu .

Przepisy te weszły w życie 1 sierpnia, ale większości uczniów zacznie korzystać z tego przywileju dopiero wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Uprawnienia obowiązują we wszystkich strefach taryfowych ZTM.

Od roku z bezpłatnej komunikacji mogli korzystać poznańscy uczniowie. Od 1 sierpnia bez konieczności kasowania biletu mogą podróżować liniami organizowanymi przez ZTM uczniowie szkół podstawowych nie tylko z Poznania, ale również mieszkający w innych gminach objętych transportowym porozumieniem międzygminnym: Czerwonaku, Dopiewie, Kleszczewie, Komornikach, Kostrzynie, Kórniku, Luboniu, Mosinie, Murowanej Goślinie, Pobiedziskach, Puszczykowie, Rokietnicy, Suchym Lesie, Swarzędzu, Szamotułach, Tarnowie Podgórnym, Dusznikach, Kaźmierzu oraz Zaniemyślu.

Biletowy warunek

Warunkiem skorzystania z bezpłatnej komunikacji jest ważna legitymacja szkolna z wpisanym miejscem zamieszkania adekwatnym do miejscowości ze strefy biletowej ZTM: A, B, C lub D. Nie ma konieczności zapisywania informacji o uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów na imiennej karcie PEKA, ale każdy uczeń może z takiej możliwości skorzystać. Karta PEKA jest w takim przypadku - niezależnie od legitymacji szkolnej - dokumentem potwierdzającym prawo do darmowych przejazdów.

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów uatrakcyjni ofertę transportu publicznego Poznania i aglomeracji na liniach ZTM. Jest to ukłon w stronę dzieci i ich rodziców, a także zachęta, żeby częściej korzystać z komunikacji zbiorowej w dojeździe do szkół, czy podczas wspólnych przejazdów.

Uczniom po ukończeniu szkoły podstawowej oraz dzieciom i młodzieży spoza aglomeracji poznańskiej przysługuje ulga 50% pod warunkiem posiadania legitymacji szkolnej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ulga
BKM
ZTM Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.