TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemcom nie zależy na przywróceniu linii transgranicznej z Świnoujścia
SWINOUJSKIE.INFO - Opublikowano: 10.04.2017 16:42:35 1 komentarz

W kwestii przywrócenia transgranicznej linii autobusowej zależy jedynie stronie polskiej.

Jak informuje portal swinoujskie.info - w kwestii przywrócenia transgranicznej linii autobusowej zależy jedynie stronie polskiej. Wiele spotkań jakie się ostatnio odbyły, niestety nie zafunkcjonowały działaniem.

Świnoujścianom zależy na przywróceniu autobusu rozpoczynającego kurs w Świnoujściu, a kończącego w Bansinie. Głownie z powodu pracowników dojeżdżających do miejsc pracy, ale również z powodu turystów zainteresowanych taką linią.

Linia 290 funkcjonowała przez 11 lat. W styczniu 2016 r. Niemcy zrezygnowali z kontynuowania jej z Polakami. Dziś kończy swój kurs przy dawnym przejściu granicznym.

? 20 marca po stronie niemieckiej odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył przedstawiciel Deutshe Bank, UBB, inżynier Łysiak oraz pani dyrektor Komunikacji Autobusowej ? informuje Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. ? Niestety, można powiedzieć, ze było ono bezowocne. To znaczy, nie doszliśmy do porozumienia w kwestii przywrócenia linii 290 na dawną trasę.

W sprawie brakuje porozumienia, bo Niemcy stoją na stanowisku, że transgraniczna kolej UBB jest wystarczająca, a przywrócenie linii wiążą ze spadkiem przewozów na torach.

Świnoujście starało się samodzielnie uzyskać pozwolenie na uruchomienie linii. Jednak niemieckie procedury są skomplikowane i absolutnie nie wolnorynkowe. Ograniczają bowiem funkcjonowania dwóch przewoźników na tej samej trasie.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KA Świnoujście
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.