TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa linia aglomeracyjna w Krakowie. Pojadą hybrydy
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.12.2019 15:15:17
Nowa linia aglomeracyjna w Krakowie. Pojadą hybrydy (foto: UMK)

Od dziś uruchomiona (6 gdudnia) została nowa linia aglomeracyjna 773, która kursuje po terenie Gminy Skawina na trasie Skawina - Skawina Korabniki.

Od dziś uruchomiona (6 gdudnia) została nowa linia aglomeracyjna 773, która kursuje po terenie Gminy Skawina na trasie Skawina - Skawina Korabniki.

Linia będzie funkcjonować co najmniej do czerwca 2020 roku w ramach pilotażowego programu wchodzącego w skład projektu Interreg CE Low Carb. Dzięki temu również przejazd linią 773 dla pasażerów jest całkowicie bezpłatny. Do jej obsługi mają być kierowane autobusy hybrydowe.

Linia pojedzie następującą trasą:

Skawina - ulice w Skawinie: Jana Pawła II - Popiełuszki - Konstytucji 3 Maja - Żwirki i Wigury - Rynek - Pokoju - Kazimierza Wielkiego - Korabnicka - Kopernika - Wyspiańskiego - Skawina Korabniki

Powrót: Skawina Korabniki - Korabnicka - Popiełuszki - Jana Pawła II – Skawina

Linia będzie kursować w dni powszednie z częstotliwością co 20 minut oraz w dni wolne z częstotliwością co 45 minut. Na trasie będzie obsługiwać wszystkie przystanki. Uwaga! Przystanek "Skawina Cmentarz Komunalny" (funkcjonujący tylko w kierunku Skawiny Korabnik) będzie zlokalizowany na ul. Wyspiańskiego (linia NIE będzie wjeżdżać na parking pod cmentarzem).

Cała trasa linii będzie objęta II strefą biletową, natomiast przejazdy będą bezpłatne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Kraków
hybryda