TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe miasto na mapie Mera Systemy: Sochaczew
- Opublikowano: 26.07.2019 16:30:16
Nowe miasto na mapie Mera Systemy: Sochaczew

Wiemy już, kto ma dostarczyć nowe biletomaty do Sochaczewa.

Wiemy już, kto ma dostarczyć nowe biletomaty do Sochaczewa.

Tylko jedna firma złożyła ofertę w trwającym przetargu, którego przedmiotem jest dostawa i montaż biletomatów stacjonarnych oraz stanowiska sprzedaży i personalizacji biletu okresowego w ramach realizacji projektu pod nazwą: "Sochaczewski Eko-bus". Jest nią Mera Systemy Sp. z o.o., a zaproponowana cena za wykonanie zamówienia to 463710,00 PLN. Dodatkowo Mera zaoferowała gwarancję na przedmiot zamówienia w okresie 36 miesięcy.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert podano, że miasto ma zamiar przeznaczyć na biletomaty kwotę 445260,00 PLN. To nieco mniej niż chciała Mera, lecz różnica była na tyle niewielka, że zamawiający długo się nie zastanawiał, dołożył brakujące środki i zaakceptował jedyną ofertę. Przypomnijmy, że inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Zamówienie ma być zrealizowane do dnia 10 grudnia.

Biletomaty stacjonarne

Mera jest zobowiązana do dostawy i montażu dwóch automatów biletowych stacjonarnych. Mają to być urządzenia przeznaczone do doładowania elektronicznych biletów okresowych oraz do sprzedaży jednorazowego biletu papierowego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego. Zakupiony jednorazowy bilet papierowy będzie wymagał skasowania. Automaty będą pobierać opłaty poprzez stykowe karty płatnicze (co najmniej Mastercard oraz Visa) oraz zbliżeniowe karty typu Mastercard PayPass oraz Visa PayWave. Dodatkowo zastosowane rozwiązanie obsługujące karty płatnicze musi umożliwiać autoryzację transakcji płatniczej kodem PIN. Ponadto, biletomaty przyjmą bilon i banknoty. Urządzenia będą mogły wydawać resztę również w bilonie i banknotach. Automaty muszą posiadać kolorowy wyświetlacz typu TFT o przekątnej wynoszącej co najmniej 15 cali, w układzie poziomym. Biletomaty powinny być wyposażone w ekran dotykowy typu touchscreen z funkcjonalnością umożliwiającą przesuwanie tekstu na ekranie. Biletomaty muszą posiadać wbudowany czytnik biletu elektronicznego. Czytnik przeznaczony ma być do doładowania elektronicznego bilet okresowego. Powinien on też umożliwić odczyt oraz zakodowanie kontraktu na elektronicznej karcie bezstykowej w systemie biletu elektronicznego.

Stanowisko biletu elektronicznego

Zamówienie obejmuje również uruchomienie stanowiska wytwarzania i personalizacji okresowego biletu elektronicznego. System biletu elektronicznego ma składać się ze stanowiska produkcji i personalizacji okresowego biletu na komunikację miejską uwzględniającego ulgi wynikające z Sochaczewskiej Karty Mieszkańca, który ma być aktualizowany w biletomatach i kontrolowalny w autobusach. Obowiązkiem wykonawcy będzie wyposażenie punktu personalizacji i sprzedaży kart E-bilet zlokalizowanego w kasie zamawiającego w komplet urządzeń umożliwiających wydawanie, ładowanie oraz personalizację kart E-biletu oraz w materiały eksploatacyjne umożliwiające personalizację 1 000 sztuk kart (które ma również dostarczyć wykonawca). Punkt personalizacji i sprzedaży kart musi być wyposażony w koder kart, służący do przeprowadzania transakcji odczytu i zapisu na kartach oraz drukarkę drukującą faktury lub paragony.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
biletomat
Sochaczew Mera
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.