TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe oznaczenia na przystankach w Pabianicach
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.05.2019 10:54:19
Nowe oznaczenia na przystankach w Pabianicach (foto:UMP)

Na przystankach autobusowych w Pabianicach stanęło 35 nowych gablot informacyjnych. To kolejny etap realizacji projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach". Będą też nowe wiaty przystankowe i ławki.

Na przystankach autobusowych w Pabianicach stanęło 35 nowych gablot informacyjnych. To kolejny etap realizacji projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach". Będą też nowe wiaty przystankowe i ławki.

Miasto zamówiło w sumie 60 sztuk słupków przystankowych o podwyższonym standardzie. Połączona konstrukcja obejmuje ramę nośną, gablotę informacyjną na rozkład jazdy oraz znak D-15 (na zdjęciu). Na froncie każdego z szaro-granatowych słupków znajduje się czytelna informacja o nazwie przystanku. Z prawej strony znaku przystankowego są wyklejone numery linii, które zatrzymują się na danym przystanku, a pod spodem jest miejsce na dodatkowe informacje o jego charakterze (np. "na żądanie", "granica strefy", "dla wysiadających").

Nowe totemy przystankowe zastąpiły stare, zniszczone słupki. Montaż pierwszej partii 35 szt. rozpoczął się przed Wielkanocą, a zakończył w środę 24 kwietnia. Słupki stoją już m.in. przy ulicach Karniszewickiej, Torowej, Konstantynowskiej, Rypułtowickiej, Wiejskiej, Moniuszki, Śniadeckiego, Piłsudskiego i Roweckiego. Kolejnych 25 słupków zostanie ustawionych do końca sierpnia. Wykonawcą jest firma El Przem Sp. z o.o. Jedna konstrukcja kosztuje 3.350 zł netto, z czego 85%, czyli 2.847,50 zł będzie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Ponadto w kwietniu miasto podpisało umowę na dostawę kolejnych 31 wiat przystankowych oraz 19 ławek. Pierwszych 17 wiat i 8 ławek pojawi się na pabianickich przystankach w lipcu (m.in. na ulicach Skargi, Moniuszki, Sikorskiego), kolejne – w listopadzie i grudniu. Ich dostawcą będzie firma Arret Sp. z o.o. Zakup wiat i ławek także zostanie w 85% dofinansowany ze środków unijnych w ramach projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
przystanek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.