TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe przystanki w Warszawie
- Opublikowano: 11.01.2019 14:58:48
Nowe przystanki w Warszawie

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego będą mieli jeszcze bliżej do komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 14 stycznia autobusy będą zatrzymywały się na kilku nowych przystankach.

Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego będą mieli jeszcze bliżej do komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 14 stycznia autobusy będą zatrzymywały się na kilku nowych przystankach.

Dwa nowe przystanki zostaną uruchomione na ulicy Grochowskiej przy skrzyżowaniu z Podolską. Dotychczas pasażerowie mieli w tym miejscu do dyspozycji jedynie przystanki tramwajowe. Od poniedziałku to się zmieni. W kierunku ronda Wiatraczna autobusy będą zatrzymywały się przed skrzyżowaniem z Podolską, a w kierunku ronda I. Mościckiego – za skrzyżowaniem. Na nowych przystankach zatrzymają się autobusy linii: 125, 142, 143, 145, 173, 183, 245, 702, 704, 720, 722, 730, N21, N24 i N71.

Na nowym przystanku Pl. Trzech Krzyży 10 staną autobusy linii 127, 171, N33 i N83. Przystanek ten uzupełni ofertę dla autobusów jadących z Powiśla i skręcających z ulicy Książęcej w kierunku ronda gen. Ch. De Gaulle'a, które omijały plac. Teraz zatrzymywać się będą ok. 70 metrów za skrzyżowaniem ulic Nowy Świat i Książęcej.

Kolejne dwa przystanki zostały wybudowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Przy Bażantarni 01 i 02 będą na ulicy o tej samej nazwie, ok. 300 metrów od al. Komisji Edukacji Narodowej i ulicy J. Rosoła. Na żądanie zatrzymywać się tu będą autobusy linii 166 i 192. Bezpośrednio przy przystankach znajduje się osiedle, szkoła i kościół.

W Rembertowie autobusy przybliżą się do pociągów. Dla linii 153, 196 i N24 powstał nowy przystanek PKP Rembertów 08. Jest on na ulicy Cyrulików, za skrzyżowaniem z al. gen. A. Chruściela "Montera" w kierunku pętli Rembertów–Kolonia.

Zakończyła się też modernizacja przystanku Stacja Krwiodawstwa 01 na Saskiej Kępie. Została tu przebudowana zatoka przystankowa. Jednocześnie powstał nowy przystanek – Stacja Krwiodawstwa 02, na ulicy Zwycięzców, przed skrzyżowaniem z A. Nobla.

Na wniosek pasażerów zmienią się miejsca postoju autobusów na pętli Targówek. I tak autobusy linii 212 będą zatrzymywały się na przystanku Targówek 05, a 262 – Targówek 04. Dzięki temu autobusy jadące do ul. Radzymińskiej i dalej w kierunku al. Solidarności będą odjeżdżały z jednego miejsca. Podobnie jak autobusy nocne, dzięki zmianie przystanku dla linii N62 na Targówek 02. Autobusy linii 256 podczas kursów w obu kierunkach będą stawały na Targówek 06.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
ZTM Warszawa
Warszawa
przystanek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.