TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe terminale kontrolerów ZTM. Co to oznacza?
- Opublikowano: 10.06.2020 13:30:12
Nowe terminale kontrolerów ZTM. Co to oznacza? fot. ZTM

Kontrolerzy są teraz ZTM w pełni wyposażeni.

Od połowy maja etatowi kontrolerzy biletów Zarządu Transportu Metropolitalnego posługują się nowymi terminalami.

Teraz urządzenia te trafiły również do pozostałych kontrolujących – choć pierwotnie planowano, że stanie się to za kilka miesięcy. Od wprowadzenia terminali do użytku już zyskały one nową funkcjonalność – drukowanie potwierdzeń wniesienia opłaty w pojeździe.

Szybsza praca

W połowie maja etatowi kontrolerzy biletów otrzymali nowe, dodatkowe urządzenia kontrolerskie. Z ich użyciem kontrola odbywa się szybciej, a pasażerowie mają możliwość opłacania mandatu kartą płatniczą. – One nie tylko przyspieszają i ułatwiają proces kontroli. Dzięki nim pasażerowie mogą zapłacić karę za brak ważnego biletu kartą płatniczą.

-"Po wprowadzeniu tego udogodnienia wielu pasażerów pytało nas, dlaczego tylko wybrani kontrolerzy posiadają takie urządzenia. Teraz każdy z naszych pracowników, zarówno etatowy, jak i nieetatowy, ma je na wyposażeniu – mówi Hubert Morawski z Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Potwierdzenie opłaty

Nie minął jeszcze miesiąc ich użytkowania, a urządzenia te otrzymały nową funkcjonalność.

– Pasażer wnoszący opłatę dodatkową w gotówce dotychczas otrzymywał wypisane ręcznie potwierdzenie uiszczenia opłaty dodatkowej i przewoźnego. Teraz możliwy jest wydruk takiego potwierdzenia przy użyciu nowego terminala. Dzięki temu dane dotyczące wniesionej opłaty od razu trafiają do naszych systemów teleinformatycznych – wskazuje Tomasz Musioł, zastępca naczelnika Wydziału Kontroli Biletów ZTM.

Jak podkreślają przedstawiciele ZTM pasażerowie coraz chętniej korzystają z nowej możliwości uiszczenia opłaty dodatkowej.

– W trzy tygodnie pasażerowie wpłacili za pomocą kart płatniczych ponad 150 opłat dodatkowych, co stanowi ok. 30% wszystkich opłat "gotówkowych" – podkreśla Musioł. – Liczba płatności kartą płatniczą stale rośnie. 4 czerwca było ich 24 – dodaje.

Kontrolerski nabór

Zarząd Transportu Metropolitalnego podjął również działania zmierzające do powiększenia grona kontrolerów.

– Wystąpiliśmy do Urzędów Pracy z pismem, w którym zwracamy się z prośbą o organizację staży dla osób bezrobotnych w Wydziale Kontroli Biletów ZTM. Planujemy przyjąć 15 stażystów. Jeżeli uznamy, że spełniają oni nasze oczekiwania, podejmiemy starania o ich zatrudnienie na etatach – przekazuje Morawski.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
GZM