TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe zasady korzystania z poznańskich P+R
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 10.06.2019 15:32:00
Nowe zasady korzystania z poznańskich P+R

Nowe zasady korzystania z "Parkuj i Jedź". Do bezpłatnego parkowania uprawniać będą wszystkie bilety długookresowe w wariantach obejmujących strefę A. Kierowcy, którzy ich nie mają za postój zapłacą tylko 10 zł.

Od wtorku, 11 czerwca br., do bezpłatnego pozostawienia auta na parkingu "Parkuj i Jedź" uprawniać będą nie tylko bilety okresowe na sieć, ale również trasowane oraz bilety w Programie Premiowym i zakupione w ramach oferty PEKA Firma, pod warunkiem obejmowania swym zakresem strefy A.

Dodatkowo zmienia się opłata za parkowanie (dla osób nie posiadających wymienionych wyżej biletów) - teraz będzie wynosić 10 zł, czyli o 5 zł mniej niż dotychczas!

Celem tworzenia parkingów "Parkuj i Jedź" jest zachęcenie osób dojeżdżających do Poznania samochodami osobowymi do pozostawiania aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską.

Obecnie w Poznaniu funkcjonuje pierwszy z zaplanowanych parkingów P&R. Lokalizacja (w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego) pozwala na sprawną i wygodną przesiadkę na szybki tramwaj. Trwają już prace związane z powstaniem trzech nowych parkingów tego typu: przy rondzie Starołęka, ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała. Obiekty mają powstać do października 2020 roku.

W połowie maja br. Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę dotyczącą zasad korzystania z parkingów typu "Parkuj i Jedź" (Park&Ride). Wprowadzono nowe rodzaje biletów, które umożliwiają bezpłatne korzystanie z parkingów. Od jutra – bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat - można będzie pozostawić samochód na parkingu P&R na podstawie następujących, ważnych w strefie A, w chwili rozpoczęcia i zakończenia parkowania, biletów:

okresowy imienny na sieć, normalny lub ulgowy 50%,

Metropolitalny lub Bilet Metropolitalny z ulgą, na sieć,

na rok szkolny, na sieć,

semestralny, na sieć,

dla rodziców i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci, na sieć,

dla Honorowych Dawców Krwi, na sieć,

socjalny, na sieć,

dla kierowców autobusów i motorniczych, na sieć,

dla pracowników MPK i ich rodzin, na sieć,

Seniora, na sieć,

okresowy imienny na trasę do 6, do 18 lub do 24 przystanków normalny lub ulgowy 50%,

w Programie Premiowym na sieć, normalny lub ulgowy 50%,

w Programie Premiowym dla osób korzystających z "Biletu Metropolitalnego, na sieć", normalny lub ulgowy 50%,

PEKA Firma na sieć, normalny lub ulgowy 50%.

Jutro zacznie obowiązywać również – zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania – nowy cennik korzystania z parkingu "Parkuj i Jedź". Wysokość opłaty parkingowej zostaje obniżona z 15 zł do 10 zł – co jest zbieżne z obniżeniem w taryfie biletowej ceny biletu 24-godzinnego na strefę A, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia br.

Opłata za parkowanie obowiązuje od momentu wjazdu na parking do zakończenia doby parkingowej (parking jest otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach 4.30-2.30, z codzienną przerwą na konserwację od godz. 2.30 do godz. 4.30).

Na podstawie dowodu wjazdu kierowcy mogą – bez konieczności dodatkowego zakupu biletu na autobus czy tramwaj – korzystać z transportu publicznego organizowanego przez ZTM we wszystkich strefach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
parking
Poznań