TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe zasady korzystania z poznańskich P+R
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 10.06.2019 15:32:00
Nowe zasady korzystania z poznańskich P+R

Nowe zasady korzystania z "Parkuj i Jedź". Do bezpłatnego parkowania uprawniać będą wszystkie bilety długookresowe w wariantach obejmujących strefę A. Kierowcy, którzy ich nie mają za postój zapłacą tylko 10 zł.

Od wtorku, 11 czerwca br., do bezpłatnego pozostawienia auta na parkingu "Parkuj i Jedź" uprawniać będą nie tylko bilety okresowe na sieć, ale również trasowane oraz bilety w Programie Premiowym i zakupione w ramach oferty PEKA Firma, pod warunkiem obejmowania swym zakresem strefy A.

Dodatkowo zmienia się opłata za parkowanie (dla osób nie posiadających wymienionych wyżej biletów) - teraz będzie wynosić 10 zł, czyli o 5 zł mniej niż dotychczas!

Celem tworzenia parkingów "Parkuj i Jedź" jest zachęcenie osób dojeżdżających do Poznania samochodami osobowymi do pozostawiania aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską.

Obecnie w Poznaniu funkcjonuje pierwszy z zaplanowanych parkingów P&R. Lokalizacja (w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego) pozwala na sprawną i wygodną przesiadkę na szybki tramwaj. Trwają już prace związane z powstaniem trzech nowych parkingów tego typu: przy rondzie Starołęka, ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała. Obiekty mają powstać do października 2020 roku.

W połowie maja br. Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę dotyczącą zasad korzystania z parkingów typu "Parkuj i Jedź" (Park&Ride). Wprowadzono nowe rodzaje biletów, które umożliwiają bezpłatne korzystanie z parkingów. Od jutra – bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat - można będzie pozostawić samochód na parkingu P&R na podstawie następujących, ważnych w strefie A, w chwili rozpoczęcia i zakończenia parkowania, biletów:

okresowy imienny na sieć, normalny lub ulgowy 50%,

Metropolitalny lub Bilet Metropolitalny z ulgą, na sieć,

na rok szkolny, na sieć,

semestralny, na sieć,

dla rodziców i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci, na sieć,

dla Honorowych Dawców Krwi, na sieć,

socjalny, na sieć,

dla kierowców autobusów i motorniczych, na sieć,

dla pracowników MPK i ich rodzin, na sieć,

Seniora, na sieć,

okresowy imienny na trasę do 6, do 18 lub do 24 przystanków normalny lub ulgowy 50%,

w Programie Premiowym na sieć, normalny lub ulgowy 50%,

w Programie Premiowym dla osób korzystających z "Biletu Metropolitalnego, na sieć", normalny lub ulgowy 50%,

PEKA Firma na sieć, normalny lub ulgowy 50%.

Jutro zacznie obowiązywać również – zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania – nowy cennik korzystania z parkingu "Parkuj i Jedź". Wysokość opłaty parkingowej zostaje obniżona z 15 zł do 10 zł – co jest zbieżne z obniżeniem w taryfie biletowej ceny biletu 24-godzinnego na strefę A, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia br.

Opłata za parkowanie obowiązuje od momentu wjazdu na parking do zakończenia doby parkingowej (parking jest otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach 4.30-2.30, z codzienną przerwą na konserwację od godz. 2.30 do godz. 4.30).

Na podstawie dowodu wjazdu kierowcy mogą – bez konieczności dodatkowego zakupu biletu na autobus czy tramwaj – korzystać z transportu publicznego organizowanego przez ZTM we wszystkich strefach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
parking
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.