TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Jork podnosi ceny biletów
SUPER EXPRESS USA TL, TransInfo - Opublikowano: 20.03.2017 15:57:21
Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od niedzieli, 19 marca, podrożały bilety na komunikację miejską w Nowym Jorku, organizowaną przez zarząd Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych (MTA) podwyżki.

Miesięczna MetroCard kosztuje teraz o 4,5$ więcej, czyli 121$.

To szósta podwyżka biletów MTA od 2008 r. Miesięczna karta, którą najczęściej kupują nowojorczycy codziennie korzystający z miejskiej komunikacji, będzie teraz kosztować 121$ (do tej pory 116,5$). Z kolei siedmiodniowa MetroCard zdrożeje z obecnych 31$ dolarów na 32$.

Chociaż podstawowa opłata za jeden przejazd została "zamrożona" na poziomie dotychczasowych 2,75$, to aż o ponad połowę zmniejszono bonus doliczany do karty przy jej doładowywaniu. Do tej pory za nabicie  MetroCard o kolejne 5,5$ przyznawano 11% bonus, teraz za tę kwotę dostaniemy tylko 5% ekstra.


Sprawdź też:
bilet
USA

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.