TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy Sącz z nowym dworcem – umowa podpisana
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 09.03.2018 15:33:53
Nowy Sącz z nowym dworcem – umowa podpisana (wiz, MPK)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu podpisało umowę z wykonawcą na budowę dworca autobusowego w tym mieście.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu podpisało umowę z wykonawcą na budowę dworca autobusowego w tym mieście. Dwukondygnacyjny obiekt z zadaszonymi peronami powstanie w ciągu 1,5 roku. Koszt inwestycji, dofinansowanej z UE, to ok. 11 mln zł.

Wykonawcą inwestycji wybranym w przetargu jest sądecka firma Erbet. Zgodnie z umową całkowita powierzchnia nowego dworca, który stanie na miejscu starego obiektu, ma wynieść prawie 642 m kw. Na parterze dwukondygnacyjnego budynku znajdzie się poczekalnia dla pasażerów wyposażona w tablice informacyjne, automaty do sprzedaży biletów i stanowisko obsługi. Będą tam też lokale usługowe i handlowe.

Na pierwszej kondygnacji znajdą się pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania dworca. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Oddanie dworca do użytku ma nastąpić za 1,5 roku.

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak podkreślił, że władze miasta wspólnie z MPK od kilku lat pracowały w sprawie budowy wysokiej klasy dworca autobusowego. "To jest jedna z większych, znaczących inwestycji, które planujemy w mieście na najbliższe lata" - ocenił.

Jak zaznaczył prezes sądeckiego MPK Andrzej Górski, budowa będzie tak zorganizowana, aby pasażerowie jak najmniej ją odczuli. "Już zainstalowaliśmy tymczasowy punkt obsługi klienta, do którego będziemy chcieli przenieść naszą obsługę klientów. Chcemy tak zrobić, żeby dyskomfort w czasie trwania przebudowy był jak najmniejszy" – zapewnił.

Prezes MPK wyjaśnił, że przebudowa dworca jest częścią większego projektu unijnego dotyczącego niskoemisyjnego transportu, zgłoszonego wspólnie ze Starym Sączem. W jego ramach zaplanowano też zakup 32 ekologicznych autobusów, w tym dwóch elektrycznych, budowę parkingów park&ride w Starym Sączu i szereg mniejszych przedsięwzięć.

Wartość całego projektu wynosi ponad 61 mln zł, z czego ponad 40 mln zł stanowi dotacja ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
MPK Nowy Sącz
Nowy Sącz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.