TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odwołano alarm bombowy na dworcach w Moskwie
PAP mmp/ ap/ tl/ PAP - Opublikowano: 27.12.2016 20:29:36
Dworzec Kazański (???????????????)

Ze znajdujących się w centrum Moskwy dworców Kazańskiego, Jarosławskiego i Leningradzkiego - ewakuowano pasażerów i pracowników. Policja zapowiadała wykorzystanie w przeszukiwaniu dworców psów

Rosyjska policja nie znalazła materiałów wybuchowych na trzech dworcach kolejowych w centrum Moskwy, skąd po anonimowych doniesieniach o bombach ewakuowano w poniedziałek niemal 3 tys. osób. Alarm bombowy odwołano - podały służby ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Wcześniej rosyjskie media powiadomiły, że po anonimowych doniesieniach o podłożeniu ładunków wybuchowych ze znajdujących się w centrum Moskwy trzech dworców - Kazańskiego, Jarosławskiego i Leningradzkiego - ewakuowano pasażerów i pracowników. Policja zapowiadała wykorzystanie w przeszukiwaniu dworców psów wyszkolonych do wykrywania ładunków wybuchowych.

"O godzinie 14.40 (godz. 12.40 w Polsce) zakończyła się operacja sprawdzania. Zagrożenie bombowe się nie potwierdziło" - powiedział przedstawiciel stołecznych służb ds. sytuacji nadzwyczajnych. Zapewnił, że dworce funkcjonują normalnie.

Rossijskije żeleznyje dorogi twierdzą, że powstała sytuacja nie zakłóciła kursowania pociągów. (PAP)


mmp/ ap/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Moskwa
terroryzm
alarm bombowy
bomba
Dworzec Kazański
Dworzec Jarosławski
Dworzec Leningradzki
ewakuacja