TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn: Komunikacją miejską na Kortowiadę
- Opublikowano: 15.05.2018 16:39:00
Olsztyn: Komunikacją miejską na Kortowiadę

Kortowiadowy bieg przełajowy, konkurs na wystrój akademików i maraton zumby - to pierwsze wydarzenia tegorocznej Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia potrwają od środy do niedzieli (16-20 maja).

Kortowiadowy bieg przełajowy, konkurs na wystrój akademików i maraton zumby - to pierwsze wydarzenia tegorocznej Kortowiady. Olsztyńskie juwenalia potrwają od środy do niedzieli (16-20 maja).

W czasie zabawy do Kortowa i z miasteczka akademickiego najsprawniej będzie dostać się komunikacją miejską. ZDZiT uruchomi na czas juwenaliów wiele dodatkowych połączeń autobusowych.

- Mają ułatwić uczestnikom zabawy przemieszczanie się na koncerty i późniejszy powrót do domu - informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Po kortowskich koncertach na studentów będzie czekało 38 autobusów przegubowych. Pojazdy będą odjeżdżać nawet co 7-8 minut. szczegóły kursowania autobusów podczas Kortowiady 2018

Od dłuższego czasu studencka zabawa w stolicy Warmii i Mazur nosi miano najlepszych juwenaliów w kraju. W tym roku organizowana jest już 59. raz. Muzycznymi gwiazdami imprezy będą Dżem, Krzysztof Krawczyk i Enej.

Choć przedbiegi do juwenaliów zaczną się w środę, to najważniejsze wydarzenia w Kortowie będą odbywać się od czwartku. Wówczas oficjalna inauguracja i przemarsz studentów ulicami Olsztyna. Żacy odbiorą z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza klucz do bram miasta, a później pomaszerują w barwnym pochodzie do Kortowa.

Parada Wydziałów ze Starego Miasta przejdzie ulicami Staszica, Pieniężnego, Szrajbera (na tym odcinku będzie zajmować całą jezdnię), Śliwy (stąd do Kortowa prawy pas jezdni), Aleją Warszawską, z której skręcą w Heweliusza w Kortowie. W czasie przemarszu można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Szczegółowy program jest nastronie Kortowiady.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.