TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Osiem zielonych przystanków powstanie w Poznaniu
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.11.2019 12:30:19
Osiem zielonych przystanków powstanie w Poznaniu ; fot. Grupa MTP

W Poznaniu wymieniona została właśnie setna wiata. Do końca roku pojawi się ich jeszcze pięćdziesiąt, w tych osiem wiat z zielonymi dachami.

W Poznaniu wymieniona została właśnie setna wiata. Do końca roku pojawi się ich jeszcze pięćdziesiąt, w tych osiem wiat z zielonymi dachami.

Nowe wiaty przystankowe w Poznaniu stawia City Marketing należący do Grupy MTP. Przy ulicy Towarowej wymieniona została właśnie setna wiata, do końca roku spółka postawi jeszcze pięćdziesiąt, a także zmodernizuje i relokuje 30 kolejnych. Będzie też zupełna nowość - osiem wiat z … rozchodnikiem.

-"W tym roku pasażerów, korzystających z miejskiej komunikacji, czeka jeszcze jedna niespodzianka: City Marketing pilotażowo zamontuje osiem tzw. zielonych wiat, na dachach których zasadzony będzie rozchodnik. – Wierzymy w ideę smart city oraz idące za nią rozwiązania proekologiczne, dlatego jeszcze w tym roku chcemy testowo zrealizować taki projekt w przestrzeni miejskiej – mówi Bartosz Zeidler, dyrektor City Marketingu.

Na dachach zielonych przystanków zostanie zasadzony rozchodnik - roślina dobrze znosząca suszę, jałowe gleby oraz spadki temperatury. Rozchodniki często sadzi się w ogrodach skalnych oraz tworzy z nich właśnie zielone dachy.

-"Wierzymy w ideę smart city oraz idące za nią rozwiązania proekologiczne, dlatego jeszcze w tym roku chcemy testowo zrealizować taki projekt w przestrzeni miejskiej – wyjaśnia Zeidler.

Setna wiata

Proces wymiany wiat przystankowych jest koordynowany – zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania – przez Grupę MTP i należący do niej City Marketing, odpowiedzialny za reklamę outdoorową. Teraz na liczniku mamy 100 nowych wiat. Do końca roku spółka wymieni jeszcze 50 wiat, a także zmodernizuje i relokuje 30 wiat.

Nowe wiaty charakteryzują się nowoczesnym designem. Są wykonane z aluminium, szkła i drewna. Konstrukcja ma kolor grafitowy z zielonymi akcentami. Typowa wiata posiada dach o szerokości blisko 200 cm, chroniący przed słońcem i deszczem oraz ściany boczne wykonane ze szkła, będące zabezpieczeniem przed wiatrem. Wiaty są wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz podświetlaną gablotę informacji pasażerskiej, a także wygodną ławkę z oparciem wykonaną z drewna.

-"Ponadto wiaty pojawiają się także w tych miejscach, w których dotychczas ich nie było. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania, wsłuchujemy się w potrzeby sygnalizowane przez rady osiedla. Przykładem takiego działania może być nowo powstała wiata przy ul. Maków Polnych – dodaje Bartosz Zeidler.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Poznań