TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Osiem zielonych przystanków powstanie w Poznaniu
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.11.2019 12:30:19
Osiem zielonych przystanków powstanie w Poznaniu ; fot. Grupa MTP

W Poznaniu wymieniona została właśnie setna wiata. Do końca roku pojawi się ich jeszcze pięćdziesiąt, w tych osiem wiat z zielonymi dachami.

W Poznaniu wymieniona została właśnie setna wiata. Do końca roku pojawi się ich jeszcze pięćdziesiąt, w tych osiem wiat z zielonymi dachami.

Nowe wiaty przystankowe w Poznaniu stawia City Marketing należący do Grupy MTP. Przy ulicy Towarowej wymieniona została właśnie setna wiata, do końca roku spółka postawi jeszcze pięćdziesiąt, a także zmodernizuje i relokuje 30 kolejnych. Będzie też zupełna nowość - osiem wiat z … rozchodnikiem.

-"W tym roku pasażerów, korzystających z miejskiej komunikacji, czeka jeszcze jedna niespodzianka: City Marketing pilotażowo zamontuje osiem tzw. zielonych wiat, na dachach których zasadzony będzie rozchodnik. – Wierzymy w ideę smart city oraz idące za nią rozwiązania proekologiczne, dlatego jeszcze w tym roku chcemy testowo zrealizować taki projekt w przestrzeni miejskiej – mówi Bartosz Zeidler, dyrektor City Marketingu.

Na dachach zielonych przystanków zostanie zasadzony rozchodnik - roślina dobrze znosząca suszę, jałowe gleby oraz spadki temperatury. Rozchodniki często sadzi się w ogrodach skalnych oraz tworzy z nich właśnie zielone dachy.

-"Wierzymy w ideę smart city oraz idące za nią rozwiązania proekologiczne, dlatego jeszcze w tym roku chcemy testowo zrealizować taki projekt w przestrzeni miejskiej – wyjaśnia Zeidler.

Setna wiata

Proces wymiany wiat przystankowych jest koordynowany – zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania – przez Grupę MTP i należący do niej City Marketing, odpowiedzialny za reklamę outdoorową. Teraz na liczniku mamy 100 nowych wiat. Do końca roku spółka wymieni jeszcze 50 wiat, a także zmodernizuje i relokuje 30 wiat.

Nowe wiaty charakteryzują się nowoczesnym designem. Są wykonane z aluminium, szkła i drewna. Konstrukcja ma kolor grafitowy z zielonymi akcentami. Typowa wiata posiada dach o szerokości blisko 200 cm, chroniący przed słońcem i deszczem oraz ściany boczne wykonane ze szkła, będące zabezpieczeniem przed wiatrem. Wiaty są wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz podświetlaną gablotę informacji pasażerskiej, a także wygodną ławkę z oparciem wykonaną z drewna.

-"Ponadto wiaty pojawiają się także w tych miejscach, w których dotychczas ich nie było. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania, wsłuchujemy się w potrzeby sygnalizowane przez rady osiedla. Przykładem takiego działania może być nowo powstała wiata przy ul. Maków Polnych – dodaje Bartosz Zeidler.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.