TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oświęcim: Tablice SDIP od MVW; biletomaty od Mery
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.07.2020 10:00:18
Oświęcim: Tablice SDIP od MVW; biletomaty od Mery; fot. UM Oświęcim

W lipcu miasto podpisało umowę z firmą, która zamontuje 11 tablic informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych.

W lipcu małopolskie miasto podpisało umowę z firmą, która zamontuje 11 tablic informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych.

Cztery pierwsze tablice informacji pasażerskiej pojawią się w Oświęcimiu jeszcze w tym roku. Będą na przystankach wzdłuż ulicy Jarosława Dąbrowskiego przy kościele parafialnym, naprzeciwko placu Kościuszki, szpitalu i lodowisku. Kolejne gotowe będą do połowy przyszłego roku.

Wygrywa MVM i Mera

O oświęcimskim przetargu na tablice SDIP i biletomaty pisaliśmy w TransInfo TUTAJ.

Ostatecznie za najkorzystniejszą ofertę w zakresie tablic uznano propozycję MVM Gliwice (czyli tablice marki Dysten). W lipcu miasto podpisało umowę ze śląską firmą, która zamontuje 11 tablic informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych, przy głównych ulicach w Oświęcimiu: ul. Dąbrowskiego, ul. Powstańców Śląskich, ul. Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego i ul. Juliusza Słowackiego.

Równolegle zawarto drugą umowę - z firmą Mera Systemy - dotyczy dostarczenia i montażu trzech biletomatów.

-"Miasto się rozwija, a my staramy się też wprowadzać taki powiew świeżości, nowoczesności do naszych działań, Kiedyś takie nowinki można było zobaczyć tylko w dużych miastach. Dzisiaj są częścią inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych – uważa Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Elektroniczne ekrany z rzeczywistym czasem przyjazdu, odjazdu czy informacją o opóźnieniach, a także biletomaty będą przydatne i podniosą komfort podróżowania – podkreśla.

Oświęcimski standard

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji dwustronne tablice 5 – 9 wierszowe. Wszystkie urządzenia mają być wykonane w technologii LED SMD z czarnym tłem. Mają gwarantować 50 tys. godzin nieprzerwanej pracy. Tablice muszą charakteryzować się szerokim kątem widzenia minimum 110 st. w poziomie i 110 st. w pionie. Wyświetlana będzie na nich informacja o linii, kierunku i minutach do odjazdu. Dla osób niewidomych będą komunikaty głosowe. Na tablicach będzie też miejsce na nazwę przystanku i herb miasta, logo Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz zegar. Z kolei biletomaty będą miały cztery wersje językowe.

Inwestycja kosztuje ponad 1,36 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie unijne w wysokości 1,2 mln zł. Tablice informacji pasażerskiej są częścią większego projektu, który służy usprawnieniu komunikacji miejskiej.

Partnerem miasta jest Miejski Zakład Komunikacji, który na zakup autobusu elektrycznego pozyskał 2,14 mln zł. Autobus pojawi się w Oświęcimiu pod koniec br.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
SDIP
biletomat
Oświęcim
MVM
Mera