TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pabianice bez wiat, ale za to ze słupkami
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.03.2019 11:50:19
Pabianice bez wiat, ale za to ze słupkami

Bez nowych wiat przystankowych i rowerowych, ale za to z nowymi słupkami. Sytuacja po przetargu w Pabianicach.

Pabianice szukały wykonawców, którzy chcieliby się podjąć dostawy i montażu wiat przystankowych, ławek, wiat bike &ride i słupków przystankowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na części:

  • - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych zezwoleń oraz dostawa i montaż 31 lub 32 wiat przystankowych (w lokalizacji Kilińskiego/Zamkowa – jedna wiata 8- modułowa lub dwie wiaty 4-modułowe w zależności od oferty złożonej przez wykonawcę) i 19 ławek, w ramach realizacji projektu Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach (część A),

  • - wykonanie projektu słupka, opracowanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych zezwoleń oraz dostawa i montaż 60 zintegrowanych słupków przystankowych o podwyższonym standardzie (tj. wyposażonych w znak D-15, tablicę z nazwą przystanku, gablotę na rozkład jazdy, w ramach realizacji projektu Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach (część B),

  • - opracowanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych zezwoleń oraz dostawa i montaż 3 wiat rowerowych, w ramach realizacji projektu Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach (część C),

  • - dostawa i montaż 7 wiat rowerowych, w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego Miasta Pabianice na rok 2018 (część D).

Miasto otrzymało po dwie oferty na części A,B i C zamówienia i trzy oferty na część D. Podmioty, które stanęły do przetargu to:

  • - Konsorcjum firm: ML System S.A. i ML System + Sp. z o.o. (część A, B, C i D),

  • - EL-PRZEM Sp. z o.o. (część A, B, C i D),

  • - BART- SERVICE BOJARSCY SP.J. (część D).

Okazało się, że oferty wszystkich firm w każdej części zamówienia przekroczyły budżet zamawiającego. Z tego powodu unieważniono część A, C i D przetargu. Natomiast do części B miasto znalazło dodatkowe środki (potrzebne było niespełna 10 tys. PLN) i wybrało najkorzystniejszą ofertę. Umowa została podpisana z EL-PRZEM Sp. z o.o. i jej wartość to 247 230,00 PLN brutto. Zatem wiaty przystankowe i rowerowe poczekają, a do Pabianic wkrótce, tj. do 30 sierpnia trafi 60 słupków przystankowych.

Będą to słupki systemowe z materiałów bezpiecznych i lekkich o konstrukcji aluminiowej lub stalowej o podwyższonej odporności na korozję. Słupki mają mieć wbudowaną gablotę informacyjną, zamykaną na klucz. Do słupków będą zamontowane tablice z nazwą przystanku oraz z miejscem na naklejki lub wsuwki z numerami linii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Pabianice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.