TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pabianice mają 4 nowe autobusy i czekają na kolejne
EPAINFO.PL - Opublikowano: 03.01.2019 14:29:32

Na pabianickie ulice wyjechały kolejne dwa autobusy hybrydowe

Jak informuje portal epainfo.pl - na pabianickie ulice wyjechały kolejne dwa autobusy hybrydowe, które wyprodukowała dla Pabianic, aczkolwiek z opóźnieniem, firma Solaris. Dołączyły do tych, które wożą niezmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta od 1 grudnia.

Jeden z nowych pojazdów ma napis "Dzień dobry", a drugi "Miłego dnia" (na pierwszych Solarisach widnieje "Miło cię widzieć" i "Uwielbiam to miasto"). Jakie hasła pojawią się na pozostałych, urzędnicy nie zdradzają.

– Mogę tylko powiedzieć, że na każdym z osiemnastu zamówionych autobusów będzie inny napis – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim.

Po pabianickich ulicach powinno już kursować dziesięć hybryd, gdyż właśnie tyle firma miała dostarczyć miastu w 2018 roku. Do tej pory przyjechały jedynie cztery. Za niedotrzymanie terminu Solaris zapłaci kary. Każdy dzień opóźnienia, za jeden autobus, to 4 tysiące złotych.

Sześciu "zaległych" pojazdów należy spodziewać się na przełomie stycznia i lutego. Gdy dotrą do Pabianic, firmie pozostanie jeszcze wyprodukowanie ośmiu. Zgodnie z umową te mają pojawić się do końca maja.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.