TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pabianice mają 4 nowe autobusy i czekają na kolejne
EPAINFO.PL - Opublikowano: 03.01.2019 14:29:32

Na pabianickie ulice wyjechały kolejne dwa autobusy hybrydowe

Jak informuje portal epainfo.pl - na pabianickie ulice wyjechały kolejne dwa autobusy hybrydowe, które wyprodukowała dla Pabianic, aczkolwiek z opóźnieniem, firma Solaris. Dołączyły do tych, które wożą niezmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta od 1 grudnia.

Jeden z nowych pojazdów ma napis "Dzień dobry", a drugi "Miłego dnia" (na pierwszych Solarisach widnieje "Miło cię widzieć" i "Uwielbiam to miasto"). Jakie hasła pojawią się na pozostałych, urzędnicy nie zdradzają.

– Mogę tylko powiedzieć, że na każdym z osiemnastu zamówionych autobusów będzie inny napis – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim.

Po pabianickich ulicach powinno już kursować dziesięć hybryd, gdyż właśnie tyle firma miała dostarczyć miastu w 2018 roku. Do tej pory przyjechały jedynie cztery. Za niedotrzymanie terminu Solaris zapłaci kary. Każdy dzień opóźnienia, za jeden autobus, to 4 tysiące złotych.

Sześciu "zaległych" pojazdów należy spodziewać się na przełomie stycznia i lutego. Gdy dotrą do Pabianic, firmie pozostanie jeszcze wyprodukowanie ośmiu. Zgodnie z umową te mają pojawić się do końca maja.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice