TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pabianice w drugim podejściu do małego dworca autobusowego
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.03.2019 19:00:24
Pabianice w drugim podejściu do małego dworca autobusowego

Pabianice ponownie ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie małego dworca autobusów miejskich.

Ponownie został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie małego dworca autobusów miejskich w Pabianicach - na pętli przy ul. Waltera-Jankego. Poprzedni przetarg w lutym unieważniono, ponieważ wadium wpłynęło po terminie składania ofert.

W budynku dworca (54 m kw. powierzchni użytkowej) znajdzie się poczekalnia dla pasażerów, kasa biletowa, pomieszczenie socjalne dla pracowników MZK i pomieszczenie techniczne oraz toalety (w tym dla pasażerów). Zaplanowano również zagospodarowanie otoczenia, w tym wymianę zniszczonej nawierzchni asfaltowej przy przystankach na pętli na trwalszą nawierzchnię betonową. Nowy budynek będzie objęty monitoringiem wizyjnym. Istniejący dziś budynek kontenerowy zostanie rozebrany. Wykonawcy mają czas na składanie ofert w przetargu do 8 kwietnia. Wyłoniona firma będzie miała na wykonanie zamówienia 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Budowa dworca na Bugaju jest częścią projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Powyżej projekt elewacji projektowanego budynku na pętli Waltera-Jankego
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
dworzec
Pabianice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.