TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pabianice z jedną ofertą na autobusowy dworzec
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.02.2019 14:00:42
Pabianice z jedną ofertą na autobusowy dworzec fot. Komunikacja Pabianice

W Pabianicach upłynął już termin składania ofert w przetargu na budowę dworca autobusowego na pętli Waltera-Jankego.

W Pabianicach upłynął już termin składania ofert w przetargu na budowę dworca autobusowego na pętli Waltera-Jankego.

Miasto otrzymało jedną propozycję, która pochodzi od PPHU Budownictwo Ogólne Marian Wdowiak. Firma chce zrealizować inwestycję za cenę 1 127 295,00 PLN brutto. To dużo, bo Pabianice dysponują kwotą 669 126,15 PLN. Ponadto, wykonawca zaoferował 12 miesięcy gwarancji na przedmiot zamówienia i realizację inwestycji w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Teraz czas na analizę oferty i szukanie dodatkowych środków finansowych.

Z jednej strony wydaje się mało prawdopodobne, aby zamawiający chciał dokładać niemal 500 tysięcy zł, z drugiej zaś jest to ważna inwestycja dla mieszkańców. Zamawiający musi mieć również na uwadze, że przedsięwzięcie zyskało dofinansowanie zewnętrzne – w ramach projektu pod nazwą: "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zadania dla wykonawcy

Jeżeli miasto zaakceptuje złożoną ofertę, to pasażerów korzystających z komunikacji publicznej czeka prawdziwa rewolucja. Inwestycja ma być realizowana w formie zaprojektuj i wybuduj. To znaczy, że wykonawca będzie musiał najpierw zaprojektować a następnie dworzec autobusowy na pętli Waltera-Jankego. Do zadań zwycięzcy przetargu należeć ma także zagospodarowanie terenu i przebudowa nawierzchni drogowej przystanków dla wsiadających i wysiadających. Teren obejmujący inwestycję nie jest zagospodarowany, znajduje się tam nieuporządkowana zieleń, drzewa oraz chodnik z płyt betonowych prowadzący na pętlę autobusową. Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał w pierwszej kolejności sporządzić dokumentację projektową (tj. projekt koncepcyjny, projekt rozbiórek, projekty wykonawcze i powykonawcze itp.). Ponadto, do zadań wykonawcy należeć będzie uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii, dokumentacji i decyzji administracyjnych niezbędnych dla zaprojektowania, wybudowania, uruchomienia i przekazania do użytkowania dworca.

Jak będzie wyglądał dworzec?

W ramach zamówienia zostanie rozebrany istniejący obiekt kontenerowy spełniający rolę kasy i zaplecza socjalnego dla kierowców autobusów. Koncepcja dworca autobusowego zakłada budowę budynku przy pętli autobusowej. Budynek ma dzielić się na pomieszczenia przeznaczone dla obsługi pasażerów (poczekalnia, pomieszczenie kasy, WC dostępne dla osób niepełnosprawnych) oraz na pomieszczenia dla obsługi budynku – pomieszczenie socjalne wraz z aneksem kuchennym, toaleta oraz pomieszczenie techniczne. Budynek ma być zaprojektowany na planie zbliżonym do prostokąta o jednej kondygnacji, bez podpiwniczenia. Będą do niego prowadziły dwa wejścia - jedno główne dla pasażerów oraz dodatkowe dla pracowników obiektu. Wnętrze budynku dworca jak i terenu pętli objęte ma być monitoringiem wizyjnym z podglądem i rejestracją. Głównym założeniem układu funkcjonalno - użytkowego jest połączenie dwóch funkcji budynku – obsługi pasażerów (dworzec autobusowy) oraz zaplecza socjalnego dla kierowców zatrzymujących się na pętli autobusowej. Ponadto, planowane są również miejsca postojowe w pasie drogowym ul. 20 Stycznia. Zmieni się także nawierzchnia jezdni w okolicy dworca. Obecnie nawierzchnię modernizowanego obszaru stanowi zniszczona nawierzchnia asfaltowa. Przewiduje się zmianę nawierzchni w rejonie przystanków na nawierzchnię betonową. Pojawią się również nowe krawężniki betonowe. Oprócz tego, wykonawca będzie musiał zagospodarować teren elementami małej architektury (ławki, śmietniki, lampy itp.).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
dworzec
Pabianice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.