TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażera w Rzeszowie uratowały kontrolerki i kierowca MPK
GAZETA WYBORCZA-RZESZÓW - Opublikowano: 08.06.2017 13:31:23

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Rzeszów - zimna krew kontrolerek i czujna postawa kierowcy MPK pomogły uratować życie pasażerowi. Mężczyzna był nieprzytomny, nie reagował na pytania, z ust sączyła mu się wydzielina. Kierowca zatrzymał autobus, wezwano karetkę

Sprawa, o której nas powiadomiono wydarzyła się w niedzielę 4 czerwca o godz. 7.33. Dwie panie kontrolerki wsiadły do autobusu linii nr 37, który jechał w kierunku Budziwoja. Podjęły swoje rutynowe czynności służbowe.

Podchodząc do jednego z pasażerów zorientowały się, że coś jest nie tak. Mężczyzna siedział pochylony, jakby spał, z wydzieliną w ustach. Wywracał oczami, nie odpowiadał na pytania.

Kontrolerki kilkukrotnie próbowały go obudzić - delikatnie potrząsnęły go za ramię i próbowały dowiedzieć się, co dolega mężczyźnie. Pasażer nie reagował.

Wtedy do akcji wkroczył kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd na zatoczce, podszedł do kontrolerek i wraz z nimi próbował obudzić pasażera. Niestety, mężczyzna wciąż nie dawał oznak przytomności.

Na miejsce wezwano pogotowie. Pasażer został zabrany do karetki.

- Po przyjeździe pogotowia kontrolerki powróciły do swoich obowiązków zawodowych. Były dość przestraszone, to była ich pierwsza taka sytuacja w pracy. Nie wiedziały, czy np. nagle mężczyzna nie obudzi się i nie zaatakuje ich. Tym bardziej należą się słowa uznania dla pań - mówi Iwona Domin z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Jak wynika z relacji kontrolerek, mężczyzna był trzeźwy. Kobiety nie wyczuły od niego alkoholu.

- Być może dzięki tej interwencji uratowano czyjeś życie. Dlatego kontrolerzy zasługują czasem na dobre słowo. Nikt z nas nie wie, kiedy i w jakiej sytuacji może się znaleźć - pisze Magdalena Grodzka z sekretariatu ZTM.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
ZTM Rzeszów
kontroler

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.