TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerowie-seniorzy ze specjalnymi godzinami obsługi
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.10.2020 09:30:03
Pasażerowie-seniorzy ze specjalnymi godzinami obsługi;fot. WTP

Warszawa/ W Punktach Obsługi Pasażerów godziny z pierwszeństwem obsługi dla seniorów.

Od 15 października do odwołania w godz. 10-12 w Punktach Obsługi Pasażerów osoby po 60. roku życia będą obsługiwane poza kolejnością - poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Od czwartku, 15 października, w całym kraju ponownie obowiązują godziny dla seniorów.

Godziny dla seniorów

Oznacza to, że w godz. od 10 do 12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie zakupy zrobią wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Jak podkreślał w ubiegłą sobotę premier Mateusz Morawiecki, wprowadzenie godzin dla seniorów ma służyć ochronie osób starszych przed COVID-19. Szef rządu przywołał wówczas statystyki mówiące o tym, że wśród osób zakażonych koronawirusem, które przekroczyły 80-85. rok życia, prawie co piąta umiera. "Wszelkie nasze działania muszą służyć temu, żeby ograniczyć zachorowalność, zwłaszcza wśród osób starszych" - tłumaczył Morawiecki.

W czwartek rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka napisała na Twitterze, że "w tym trudnym czasie wsparcie dla seniorów jest bardzo ważne", w związku z czym ratusz przygotował dla nich kolejne udogodnienia. "Od dzisiaj do odwołania, w godz. 10-12 w Punktach Obsługi Pasażerów @WTP_Warszawa osoby po 60 r.ż. będą obsługiwane poza kolejnością" - czytamy.

Punkty Obsługi Pasażerów, w których można załatwić wszystkie formalności związane m.in. z kupnem biletów, zlokalizowane są na stacjach metra, dworcach lub w innych dogodnych komunikacyjnie miejscach. Niektóre z nich ze względu na pandemię są nieczynne do odwołania. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
Warszawa