TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Peron wiedeński w Bydgoszczy już działa
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.09.2019 10:43:41
Peron wiedeński w Bydgoszczy już działa (foto: ZDMiKP)

Peron wiedeński w Bydgoszczy już działa – poinformował tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Peron wiedeński w Bydgoszczy już działa – poinformował tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Pasażerowie komunikacji tramwajowej, dzięki konstrukcji są zdecydowanie bezpieczniejsi, pokonując jezdnię ulicy Marszałka Focha, żeby wsiąść i wysiąść z tramwaju. Do tego, peron wydatnie zniwelował różnicę poziomów pomiędzy jezdnią, a pierwszym stopniem schodów w tramwaju, zatem jest nie tylko bezpieczniej, ale też wygodniej wsiąść i wysiąść. Dodatkowo kierowcy są zmuszeni zredukować prędkość pojazdów zbliżając się do peronu. Zachęca do tego wyniesienie w jezdni, które stanowi opisany wcześniej peron. Realizacja zadania kosztowała pół miliona złotych.

Tramwaje zatrzymują się w nowym miejscu od poniedziałku. Przebudowany południowy pas ruchu na ul. F. Focha w kierunku ul. Jagiellońskiej w momencie zatrzymania się tramwaju pełni też funkcję wygodnego peronu. Poziom podłogi w tramwaju jest prawie taki sam jak wyniesionej jezdni. Takie rozwiązanie poprawia też bezpieczeństwo. Wymusza zredukowanie prędkości przez kierowców, którzy chcą przejechać przez obszar przystanku. Nawierzchnia przystanku wykonana została z betonu asfaltowego, natomiast rampy najazdowe z dużej kostki kamiennej. Inwestycja pochłonęła pół miliona złotych. Będzie objęta długą, 7-letnią gwarancją.

Podwyższony fragment ulicy F. Focha nadal pozostaje jezdnią. Gdy na przystanku nie ma tramwaju, jeżdżą nią samochody. Kierowcy nie mogą jedynie w tym miejscu zmienić pasa ruchu. Pasażerowie oczekując na przyjazd tramwaju powinni przebywać na chodniku. Za linią rozgraniczającą teren przystanku i rampy stanowiącej część jezdni. Nie wolno wchodzić na jezdnię, którą jeżdżą samochody - można to zrobić dopiero wtedy, gdy na przystanek wjedzie i zatrzyma się pojazd komunikacji miejskiej. Przypominamy, że w momencie gdy tramwaj znajduje się na przystanku kierowcy mają zakaz wjazdu na wzniesienie - powinni umożliwić wysiadanie i wsiadanie pasażerom komunikacji miejskiej. Z lewego pas ruchu ulicy Focha w kierunku ul. Jagiellońskiej mogą korzystać pojazdy nie przekraczające szerokości 2 metrów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
przystanek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.