TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pięć ofert na 15 nowych wiat. W Kaliszu
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.11.2019 12:00:56
Pięć ofert na 15 nowych wiat. W Kaliszu; fot. MZBM Kalisz

Kalisz zyska 15 nowych wiat przystankowych.

Kalisz zyska 15 nowych wiat przystankowych.

Spośród pięciu oferentów, którzy zgłosili się do przetargu, miasto wybrało firmę - Zakład Wielobranżowy "Sopel" Sławomir Sobczyk. Umowa została już podpisana, a jej wartość to 134 808,00 PLN. Wiaty będą objęte gwarancją w okresie 36 miesięcy od dnia ich montażu. Pojawią się one na przystankach w Kaliszu do 25 listopada.

Najpierw demontaż

Zadaniem dla wybranej firmy będzie w pierwszej kolejności demontaż 12 informatorów przystankowych z przystanków wyznaczonych do montażu nowo dostarczonych wiat, (z czego 10 informatorów ma być zutylizowanych, a pozostałe 2 przekazane zamawiającemu) oraz demontaż 7 sztuk wiat przystankowych (wszystkie mają być zutylizowane). Następnie wykonawca dostarczy i zamontuje na terenie miasta Kalisza:

- 11 trzymodułowych wiat przystankowych wyposażonych w gabloty reklamowe,

- 1 trzymodułową wiatę przystankową bez gabloty reklamowej,

- 2 trzymodułowe wiaty przystankowe o zmniejszonej głębokości (50 cm) bez gablot reklamowych,

- 1 czteromodułową wiatę przystankową wyposażoną w gablotę reklamową.

Lokalizacja wiat

Nowe wiaty pojawią się na następujących przystankach: Grunwaldzka Karpacka 04, Armii Krajowej 01, Romańska Wenedów 01, Rzymska Zakręt 06, Borkowska Działki 04, Poznańska Kampus PWSZ 08, Częstochowska Teatr 01, Stawiszyńska Skarszewska 02, Poznańska Galeria 10, Wyszyńskiego Arena 06, Złota Haft 02, Złota Działki 04, Bażancia PUK 01, Wyszyńskiego Kościół 04 (wiata 4-modułowa), Poznańska Szpital 03.

Specyfikacja wiat

Wiaty mają być wykonane z profili stalowych lub aluminiowych o zamkniętych przekrojach, zabezpieczonych antykorozyjnie. Ściany boczne i tylna będą wypełnione szkłem hartowanym o grubości co najmniej 6 mm wraz z uszczelkami. Dach ma być płaski wykonany z minimum 6 milimetrowego matowanego hartowanego szkła, z filtrem UV zabezpieczającym przed nagrzewaniem wnętrza wiaty. Na części frontowej dachu pojawi się element ozdobny w postaci attyki (otoku) o wysokości 10 cm, w kolorze wiaty. Profile metalowe ścian bocznych i tylnych wiat przystankowych będą malowane w kolorze RAL 7016 półmat.

Wiaty będą wyposażone w gablotę na rozkłady jazdy i inne ogłoszenia, ławkę wraz z oparciem zamocowaną na metalowej konstrukcji umieszczoną w każdym oprócz ostatniego modułu wiaty od strony najazdowej z siedziskiem wykonanym z zaimpregnowanego drewna, pomalowanym lakierem bezbarwnym.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Kalisz