TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze zawieszenie publicznego transportu w Federacji Rosyjskiej
WIRUS, ROSJA TransInfo.pl - Opublikowano: 29.03.2020 10:00:16
Pierwsze zawieszenie publicznego transportu w Federacji Rosyjskiej; fot. Соколов Александр Сергеевич, Wikipedia

Karelia zawiesiła transport publiczny z powodu koronawirusa.

Władze Karelii, republiki wchodzącej w skład Rosji, poinformowały w piątek, 27 marca, że wstrzymują funkcjonowanie transportu publicznego ze względu na ryzyko infekcji koronawirusem.

Jest to pierwszy region Federacji Rosyjskiej, który wprowadził takie ograniczenia.

Władze republiki, leżącej między Morzem Białym i Finlandią, przyznały, że są to bezprecedensowe działania. Podkreśliły, że transport publiczny jest "jednym z głównych źródeł rozprzestrzenienia się infekcji". Zakaz będzie obowiązywał od 29 marca do 4 kwietnia. Nadal będą mogły kursować taksówki.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do Karelii wróciło z zagranicy około 10 tys. mieszkańców republiki i wielu z nich nie przestrzega zasad samoizolacji - podały władze regionu. Oceniły, że Karelia stała się "strefą szczególnego ryzyka", mimo że oficjalnie nie potwierdzono tam przypadków Covid-19.

Władze zapewnią dojazd do pracy osobom zatrudnionym w instytucjach budżetowych. Firmy niepaństwowe będą musiały same zorganizować transport pracowników.

ABC Karelii

Karelia liczy około 614 tys. mieszkańców. W republice zawieszą działalność w dniach 28 marca-5 kwietnia restauracje i bary, placówki handlowe - z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek; salony kosmetyczne i fryzjerskie. Osoby w wieku powyżej 60 lat są proszone o robienie zakupów w godz. 9-11, by minimalizować kontakty z innymi klientami.

Tymczasem w Czeczenii na Kaukazie Północnym tamtejsze władze zadecydowały, że lotnisko w Groznym nie będzie przyjmować pasażerów z Moskwy prócz osób, które są w Czeczenii zameldowane. Z powodu zagrożenia koronawirusem połączenie lotnicze pomiędzy Moskwą i Groznym zostanie ograniczone tylko do jednego rejsu.

Dziennik gospodarczy "Wiedomosti" podał w piątek, że rząd Rosji nie wyklucza poważnego ograniczenia krajowych połączeń lotniczych. Rosja zawiesiła wszystkie międzynarodowe połączenia, ale restrykcjami nie objęto lotów wewnątrz kraju. Państwowy urząd Rosawiacja ocenił, że ich zawieszenie pomogłoby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - podały "Wiedomosti".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: