TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Piotrkowska zmiana w biletowej taryfie
- Opublikowano: 30.03.2019 13:00:06
Piotrkowska zmiana w biletowej taryfie

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie zaznacza, że to nie podwyżki a sposób na to, by zwiększyć liczbę pasażerów korzystających z usług MZK, stąd wiele nowości w ofercie.

1 kwietnia zaczynają obowiązywać nowe bilety na przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie zaznacza, że to nie podwyżki a sposób na to, by zwiększyć liczbę pasażerów korzystających z usług MZK, stąd wiele nowości w ofercie. 

Co się zmieni? Więcej zapłacimy za jednorazowy bilet normalny kupiony w kiosku lub innym punkcie – dziś 2,20 zł, po zmianach 2,60 zł (ulgowy z 1,10 do 1,30 zł). 3 zł zapłacimy za jednorazowy bilet normalny kupiony u kierowcy, dotąd kosztował 2,40 zł. Cena ulgowego wzrośnie z 1,20 do 1,50 zł.

Nowości w ofercie

Jedna z nich to bilet dwugodzinny, który kosztować będzie 4 zł. Kolejna – bilet jednodniowy za 9 zł (ulgowy 4,50 zł). Następna nowość to karnet czterech biletów jednorazowych za 10 zł. Bilety z karnetu będzie można wykorzystywać pojedynczo i na wszystkich liniach. Karnet nie będzie miał terminu ważności. Poniżej szczegóły nowej oferty dla pasażerów:

Bilet jednoprzejazdowy.

Koszt biletu: - w punktach sprzedaży:

- normalny - 2,60 zł; ulgowy - 1,30 zł;

- u kierowcy:

- normalny - 3,00 zł; ulgowy - 1,50 zł.

Bilet dwugodzinny

Zakup takiego biletu będzie uprawniał do podróżowania wszystkimi liniami przez dwie godziny od momentu jego skasowania. Koszt biletu - 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy).

Bilet jednodniowy

Zakup tego biletu będzie uprawniał do podróżowania wszystkimi liniami w okresie od momentu jego skasowania do godz. 23:59 dnia, w którym został skasowany. Koszt biletu - 9 zł (normalny) i 4,5 zł (ulgowy).

Bilet socjalny

Bilet socjalny będzie obowiązywał w dni powszednie. Do korzystania z biletów socjalnych uprawnieni będą mieszkańcy Piotrkowa:

a) pobierający zasiłek przedemerytalny, a także pobierający świadczenia przedemerytalne - na podstawie zaświadczenia wydanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Piotrkowie Trybunalskim wraz z dowodem osobistym,

b) posiadający status osoby bezrobotnej - na podstawie zaświadczenia wydanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim wraz z dowodem osobistym.

Koszt biletu – 1,40 zł

Bilet 30-dniowy

Zakup tego biletu będzie uprawniał do podróżowania wszystkimi liniami w okresie 30 dni. Koszt biletu:

- imienny - 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy),

- na okaziciela – 90 (normalny) i 45 zł (ulgowy).

Karnet czterech biletów jednoprzejazdowych

Bilety z karnetu będzie można wykorzystywać pojedynczo i na wszystkich liniach. Karnet nie będzie miał terminu ważności. Koszt karnetu – 10 zł (co daje 2,50 zł za przejazd)

Zgodnie z nowym cennikiem takie same ceny biletów będą obowiązywać na wszystkich liniach, także tych prowadzących poza granice miasta. W nowej taryfie kupując jeden bilet miejski będzie można podróżować np. do Bujen czy Szydłowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Krzysztof Ciejka – 30.03.2019

    Ja tam bardzo lubię MZK w Piotrkowie. Tyle lat tam jestem i tylko raz korzystałem bardziej w ramach atrakcji niż realnej potrzeby. Strasznie nie poradna ta komunikacja

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.