TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PiS w Warszawie: Takie same ceny biletów we wszystkich strefach
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.07.2020 14:00:26
PIS: Takie same ceny biletów we wszystkich warszawskich strefach

Przedstawiciele podwarszawskich gmin apelują do R. Trzaskowskiego ws. cen biletów

O zrównanie cen biletów komunikacji zbiorowej dla mieszkańców podwarszawskich gmin z cenami, jaką płacą warszawiacy w pierwszej strefie biletowej, apelowali w piątek, 3 lipca, do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego przedstawiciele podwarszawskich samorządów.

W piątkowej konferencji prasowej wzięli udział prezydent Otwocka Jarosław Margielski (PiS), burmistrz Sulejówka Arkadiusz Śliwa (PiS), wiceburmistrz Sulejówka Remigiusz Górniak, warszawski radny Tomasz Herbich (PiS) oraz poseł i b. samorządowiec Teresa Wargocka (PiS).

Chodzi o promocję transportu

Remigiusz Górniak mówił, że wspólnie z samorządem Otwocka i Pruszkowa od blisko roku władze Sulejówka apelują do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o większe dopłaty do cen Biletów Metropolitalnych. Zaznaczył, że w chwili obecnej mieszkańcy podwarszawskich gmin płacą więcej, niż mieszkańcy Warszawy.

Zwrócił także uwagę, że obecne ceny biletów dla mieszkańców podwarszawskich gmin skłaniają ich mieszkańców do korzystania z własnych samochodów, przez co - jak podkreślał – znacznie przyczyniają się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska w stolicy. Samorządowiec przypomniał również, że prezydent Trzaskowski niejednokrotnie deklarował, że polityka antysmogowa miasta jest jednym z jego priorytetów.

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski przekonywał natomiast, że inicjatywa, z jaką skierowali się do prezydenta stolicy przedstawiciele podwarszawskich gmin ma na celu zachęcenie ich mieszkańców do korzystania z komunikacji transportu zbiorowego.

Wyjaśnił także, że propozycja zrównania cen biletów dla mieszkańców gmin podwarszawskich z cenami, jakie płacą warszawiacy w pierwszej strefie biletowej komunikacji miejskiej nie obciąży budżetu m.st. Warszawy, ponieważ różnice – zgodnie z ich propozycją - pokrywałyby samorządy zawierające umowy z miastem w tym zakresie.

Ale po co ten autobus?

Radny Tomasz Hrebich przypomniał z kolei, że klub rannych PiS w Radzie Warszawy już dwukrotnie wnosił projekt uchwały zrównujący ceny biletu dla mieszkańców gmin podwarszawskich z ceną karty warszawiaka, jednak rada nie była zainteresowana tym, by skończyć z dyskryminacją cenową.

Obecna również na konferencji poseł PiS Teresa Wargocka apelowała do prezydenta Trzaskowskiego o to, aby nie dzielił Polaków.

-"Proszę, żeby przejść na etap działania, a nie odpychania tych postulatów, które naprawdę nic Warszawę nie kosztują" – podkreślała. "Panie prezydencie, dlaczego mieszkańcy Sulejówka, Owtocka, Pruszkowa mają być gorsi?" - dopytywała. "Bardzo pana proszę, nie słowa, a czyny, proszę zająć się ważnymi sprawami dla Warszawy" – dodała.

Samorządowcy zaprezentowali także podczas konferencji stary, blisko 40-letni autobus, emitujący ogromną ilość spalin, którym – jak zapowiedzieli - będą od piątku podróżowali po Warszawie.

"Będziemy się pojawiali w różnych miejscach. Będziemy apelowali do mieszkańców Warszawy, aby podpisali petycję skierowaną do Rafała Trzaskowskiego (...) o zmianę jego postawy" – zapowiedział Górniak. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
bilet
ZTM Warszawa