TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po Częstochowie ponownie pojedziemy z ulgą
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.05.2020 09:22:45
Po Częstochowie ponownie pojedziemy z ulgą; fot. UM Częstochowa

Częstochowa znów honoruje w komunikacji ulgowe bilety okresowe

Ze względu na znoszenie rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, częstochowski organizator komunikacji miejskiej przywrócił możliwość przejazdów w mieście na podstawie okresowych biletów ulgowych.

Apeluje przy tym o podróże poza godzinami szczytu.

Antywirusowa akcja

Honorowanie okresowych biletów ulgowych Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, w porozumieniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, zawiesił pod koniec marca br. - aby ograniczyć przemieszczanie się dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów środkami komunikacji miejskiej.

-"Pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy" - wyjaśniał wówczas rzecznik obu tych instytucji Maciej Hasik. MZDiT zawiesiło wówczas możliwość przejazdu na podstawie okresowych biletów ulgowych, a także doładowanie i sprzedaż. Ważność biletów wydanych przed 25 marca przedłużono wówczas na okres równy ich zawieszeniu.

5 maja Hasik przekazał, że z uwagi na sukcesywne znoszenie rządowych ograniczeń w przemieszczaniu się, MPK w Częstochowie wraz z tamtejszym MZDiT odwiesiły funkcjonowanie okresowych biletów ulgowych dla wszystkich grup, które korzystają z tego typu biletów.

"Wnioski składane w punktach obsługi klienta MPK o wydłużenie okresu ważności biletu, o czas analogiczny do okresu zawieszenia, będą rozpatrywane indywidualnie - jeśli zawieszenie uniemożliwiło korzystanie z ważnego biletu" - uściślił rzecznik.

"Jednocześnie wciąż apelujemy o ograniczenie przemieszczania się i podróżowania środkami komunikacji publicznej ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne. Apel dotyczy w szczególności grup nie korzystających z komunikacji miejskiej przy dojazdach do pracy, w tym osób starszych oraz dzieci i młodzieży" - podkreślił Hasik.

Trudne limity

Przypomniał, że zawieszenie honorowania biletów okresowych wprowadzono w Częstochowie wraz z rządowymi ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów, które nadal obowiązują.

"Mocno utrudnia to realizowanie przewozów przewoźnikowi (MPK) oraz organizatorom komunikacji miejskiej w Częstochowie (MZDiT), a także wiąże się z niewątpliwymi stratami finansowymi. Ograniczony dostęp do korzystania z usług MPK coraz częściej skutkuje problemami w dostaniu się na pokład danego autobusu czy tramwaju przez mieszkanki i mieszkańców" - zaznaczył Hasik.

Dodał, że nadal autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK w dni powszednie kursują według rozkładów wakacyjnych - wobec wytycznych dot. ograniczeń w przemieszczaniu i zawieszenia zajęć w szkołach.

"Dlatego - dopóki ograniczenia nie zostaną uelastycznione - apelujemy: pozwólmy dojechać do pracy tym, którzy nie mają innej możliwości dostania się na miejsce. Jeśli możemy - przełóżmy naszą podróż poza godziny porannego i popołudniowego szczytu" - zaapelował rzecznik częstochowskich MPK i MZDiT.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bilet
ulga
Częstochowa