TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po Otmuchowie za 2 złote
UG OTMUCHÓW - Opublikowano: 09.02.2016 22:38:52
Po Otmuchowie za 2 złote (fot. UG Otmuchów)

Za 2 zł mieszkańcy otmuchowskiej gminy mogą jeździć autobusami PKS niezależnie od długości wybranej przez siebie trasy.

Za 2 zł mieszkańcy otmuchowskiej gminy mogą jeździć autobusami PKS niezależnie od długości wybranej przez siebie trasy. Ważne, aby były to kursy na liniach objętych siecią dowozu dzieci do szkół. Koszty pokrywa gmina na mocy uchwały Rady Miejskiej, stosowna umowa została podpisana ze spółką powiatową PKS.

- Burmistrz Otmuchowa zorganizował w ramach przewozów szkolnych także część transportu zbiorowego dla swoich mieszkańców. Płacą jedynie 2 zł, na przykład za bilet do Nysy i nieważne, z jakiej miejscowości dojeżdżają. Wszystkie koszty pokrywa gmina, a jest to już trzecia taka umowa podpisana z powiatem nyskim ? podobne cenniki wprowadziły także Pakosławice i Skoroszyce.

W Otmuchowie trasy przejazdów i cały godzinny rozkład jazdy ustalił nie PKS, ale władze gminne. Jak do tej pory nie zanotowano skarg ani zażaleń mieszkańców.

Gmina płaci obecnie spółce za przewozy dzieci i młodzieży 250 tys. zł. To o połowę mniej, niż w ubiegłym roku, kiedy korzystała z usług innego przewoźnika. Obecnie teren ten obsługuje 5 autobusów nyskiego PKS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Otmuchów
PKS Nysa
powiat
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.