TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podwyżka cen biletów bulwersuje … anarchistów
PAP - Opublikowano: 12.02.2020 16:30:37
Podwyżka cen biletów bulwersuje … anarchistów; fot. ZTM Poznań

Poznańscy anarchiści sprzeciwiają się podwyżce cen biletów w Poznaniu. Ich zdaniem "Miasto prowadzi antyspołeczną politykę".

Poznańscy anarchiści sprzeciwiają się podwyżce cen biletów w Poznaniu. Ich zdaniem "Miasto prowadzi antyspołeczną politykę".

Zdaniem Federacji Anarchistycznej zaplanowane przez ratusz na rok 2020 podwyżki cen biletów MPK są nie do przyjęcia. Zdaniem anarchistów tani, a najlepiej bezpłatny transport publiczny jest gwarantem czystszego, wolnego od toksyn powietrza. Po drugie, tak drastyczne podwyżki uderzają przede wszystkim w osoby o niższym statusie materialnym, a szczególnie w te, które do Poznania dojeżdżają do pracy i szkół z innych, podpoznańskich miejscowości.

Zdaniem aktywistów Poznań argumentacja, że do kasy miasta wpłynie mniej pieniędzy z podatków wskutek zmian przepisów, jest nieprawdziwa. Według nich, wpływy do kasy miasta z podatków w 2020 r. w porównaniu do 2019 r. będą wyższe.

Powrót do Grobelizmu?

Federacja określa aktualną decyzję, jako "powrót do Grobelizmu", czyli cofnięciem się do epoki polityki transportowej Ryszarda Grobelnego o czym świadczy m.in. jakichkolwiek szerszych konsultacji społecznych.

-"To powrót aroganckiej polityki nieliczenia się z opiniami mieszkańców, która królowała za czasów panowania Grobelnego. Nie dziwi zatem, że wierny pretorianin byłego prezydenta, radny Kręglewski, dziś jako przewodniczący Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej forsuje rozwiązania z minionej epok" - zauważa Michał Sobol z Federacji Anarchistycznej w Poznaniu.

Na koniec anarchiści wzywają wszystkich do protestów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.