TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Podwyżka cen biletów bulwersuje … anarchistów
PAP - Opublikowano: 12.02.2020 16:30:37
Podwyżka cen biletów bulwersuje … anarchistów; fot. ZTM Poznań

Poznańscy anarchiści sprzeciwiają się podwyżce cen biletów w Poznaniu. Ich zdaniem "Miasto prowadzi antyspołeczną politykę".

Poznańscy anarchiści sprzeciwiają się podwyżce cen biletów w Poznaniu. Ich zdaniem "Miasto prowadzi antyspołeczną politykę".

Zdaniem Federacji Anarchistycznej zaplanowane przez ratusz na rok 2020 podwyżki cen biletów MPK są nie do przyjęcia. Zdaniem anarchistów tani, a najlepiej bezpłatny transport publiczny jest gwarantem czystszego, wolnego od toksyn powietrza. Po drugie, tak drastyczne podwyżki uderzają przede wszystkim w osoby o niższym statusie materialnym, a szczególnie w te, które do Poznania dojeżdżają do pracy i szkół z innych, podpoznańskich miejscowości.

Zdaniem aktywistów Poznań argumentacja, że do kasy miasta wpłynie mniej pieniędzy z podatków wskutek zmian przepisów, jest nieprawdziwa. Według nich, wpływy do kasy miasta z podatków w 2020 r. w porównaniu do 2019 r. będą wyższe.

Powrót do Grobelizmu?

Federacja określa aktualną decyzję, jako "powrót do Grobelizmu", czyli cofnięciem się do epoki polityki transportowej Ryszarda Grobelnego o czym świadczy m.in. jakichkolwiek szerszych konsultacji społecznych.

-"To powrót aroganckiej polityki nieliczenia się z opiniami mieszkańców, która królowała za czasów panowania Grobelnego. Nie dziwi zatem, że wierny pretorianin byłego prezydenta, radny Kręglewski, dziś jako przewodniczący Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej forsuje rozwiązania z minionej epok" - zauważa Michał Sobol z Federacji Anarchistycznej w Poznaniu.

Na koniec anarchiści wzywają wszystkich do protestów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Poznań