TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Police z kasą na węzeł przesiadkowy przy Placu Chrobrego
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.07.2019 14:25:39
Są eurofundusze na nowy węzeł przesiadkowy przy Placu Chrobrego w Policach

Ten centralnie położony węzeł komunikacyjny czekają wkrótce kompleksowe zmiany.

Niefunkcjonalny, bez miejsc postojowych dla samochodów i rowerów - tak o Placu Chrobrego mówi się w Policach. Ten centralnie położony główny węzeł komunikacyjny czekają kompleksowe zmiany, które ułatwią mieszkańcom codzienne przemieszczanie się.

Ta ważna transportowa inwestycja otrzyma także unijne wsparcie od władz samorządu województwa. Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 przeznaczy dla Gminy Police ponad 800 tys. zł.

Przebudowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego obejmie wymianę nawierzchni i budowę peronów, utworzenie miejsc parkingowych oraz stanowisk dla rowerów, Nowe będą wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. W okolicach pojawi się także przestrzeń typu "park & ride" i "bike&ride", a zaniedbany i niefunkcjonalny węzeł w dobrej lokalizacji stanie się przyjazny, a przede wszystkim użyteczny dla podróżnych.

Plac Chrobrego to szczególne istotny punkt Polic. Z racji swojego centralnego położenia stanowi miejsce, z którego często korzystają mieszkańcy. Sprawny węzeł przesiadkowy to komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Ponadto po zakończeniu inwestycji pasażerowie będę mogli szybko przesiąść się z jednej linii autobusowej na drugą i dotrzeć do prawie każdego miejsca w mieście, gminie, ale także do Szczecina i do Grupy Azoty.

Koszt modernizacji władze Polic oszacowały na 1,6 mln zł, z czego 800 tys. zł pochodzić będzie z dotacji UE z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd gminny zaplanował zakończenie prac w grudniu 2019 roku.

Projekt "Budowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego w Policach" realizowany jest w ramach 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 "Gospodarka niskoemisyjna", działanie 2.2 "Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł przesiadkowy
Police
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.