TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Polscy partnerzy Visa Ready for Transit
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.11.2019 15:30:34
Polscy partnerzy Visa Ready for Transit

W programie Visa Ready for Transit bierze udział 15 partnerów technologicznych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

100 partnerów uczestniczy już w programie Visa Ready for Transit, w ramach którego wprowadzane są szybkie, łatwe i bezpieczne płatności zbliżeniowe dla pasażerów transportu publicznego.

Program wprowadza liczne korzyści także dla dostawców technologii z Europy Środkowo-Wschodniej. Dwa z siedmiu rozwiązań do płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym objętych certyfikacją w ramach programu Visa Ready for Transit pochodzą z Polski. To firmy:

  • Paymax S.A.

  • Centreo Sp. z o.o.

Generalnie w programie Visa Ready for Transit bierze udział 15 partnerów technologicznych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

Zbliżeniowe zalety

Organizatorzy transportu publicznego na całym świecie są coraz bardziej świadomi korzyści z wprowadzania płatności zbliżeniowych w bramkach w metrze i w pojazdach transportu miejskiego. Płatność zbliżeniowa za przejazd za pomocą karty czy smartfona pomaga podróżnym oszczędzić cenny czas, ponieważ pozwala zapomnieć o konieczności zakupu biletu papierowego, używania karty miejskiej czy stania w kolejce do jej ponownego zasilenia. Tylko w ubiegłym roku Visa pomogła uruchomić 60 nowych projektów dla transportu publicznego, a te prowadzone obecnie spotykają się z pozytywną reakcją pasażerów – w ujęciu rok do roku odnotowano 40-procentowy wzrost liczby płatności zbliżeniowych.

-"Pasażerowie korzystający z transportu publicznego chwalą sobie szybkość, bezpieczeństwo i wygodę płacenia za przejazd w sposób zbliżeniowy i organizatorzy transportu publicznego to dostrzegają. Poprzez realizowanie 180 projektów w tym obszarze Visa dąży do podniesienia jakości doświadczenia podróży i pomaga coraz sprawniej poruszać się po miastach", powiedział Nick Mackie, Global Head of Urban Mobility, Visa. "Cieszymy się z coraz większej popularności programu Visa Ready for Transit, ponieważ ma on zasadnicze znaczenie w przyśpieszeniu wdrożenia płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym. W ramach programu udostępniamy organizatorom transportu publicznego sprawdzone przez Visa rozwiązania, jednocześnie pomagając naszym partnerom w uzyskaniu maksymalnej stopy zwrotu z inwestycji".

Plusy partnerstwa

Wybierając dostawcę technologii lub konsultanta uczestniczącego w programie Visa Ready for Transit, organizatorzy transportu publicznego mogą w prosty sposób pozyskać partnera z odpowiednią wiedzą specjalistyczną, ułatwić proces testowania i implementacji, a także skrócić czas wdrożenia rozwiązania. Mogą oni także realizować projekty zachowując pewność, że wybrane przez nich rozwiązanie z certyfikatem Visa Ready spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa Visa.

Uczestnictwo w programie Visa Ready for Transit stwarza dla firm nowe szanse rozwoju, w miarę jak coraz więcej miast rozważa wprowadzanie nowych metod płatności w odpowiedzi na zmieniające się preferencje i potrzeby konsumentów. Partnerzy Visa mogą zmaksymalizować stopę zwrotu z inwestycji w nowe rozwiązania i kompetencje poprzez przeprowadzenie certyfikacji zgodnej z globalnymi regulacjami Visa. Certyfikowane rozwiązania Visa Ready działają na całym świecie – tak samo dla pasażerów autobusów w Sao Paolo, Singapurze, jak i Sydney.

Nowi partnerzy programu Visa Ready dołączają do grupy, która już dziś korzysta z coraz szerszych możliwości opracowywania rozwiązań, które zwiększają wygodę pasażerów.

Organizatorzy transportu publicznego chcący dowiedzieć się więcej o partnerach programu Visa Ready for Transit mogą odwiedzić tę stronę. Dostępne są tam również przydatne informacje dla dostawców sprzętu lub oprogramowania, a także konsultantów specjalizujący się w transporcie publicznym, chcący zostać partnerem lub certyfikować swoje rozwiązania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Visa