W programie Visa Ready for Transit bierze udział 15 partnerów technologicznych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.
100 partnerów uczestniczy już w programie Visa Ready for Transit, w ramach którego wprowadzane są szybkie, łatwe i bezpieczne płatności zbliżeniowe dla pasażerów transportu publicznego.
Program wprowadza liczne korzyści także dla dostawców technologii z Europy Środkowo-Wschodniej. Dwa z siedmiu rozwiązań do płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym objętych certyfikacją w ramach programu Visa Ready for Transit pochodzą z Polski. To firmy:
Paymax S.A.
Centreo Sp. z o.o.
Generalnie w programie Visa Ready for Transit bierze udział 15 partnerów technologicznych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.
Zbliżeniowe zalety
Organizatorzy transportu publicznego na całym świecie są coraz bardziej świadomi korzyści z wprowadzania płatności zbliżeniowych w bramkach w metrze i w pojazdach transportu miejskiego. Płatność zbliżeniowa za przejazd za pomocą karty czy smartfona pomaga podróżnym oszczędzić cenny czas, ponieważ pozwala zapomnieć o konieczności zakupu biletu papierowego, używania karty miejskiej czy stania w kolejce do jej ponownego zasilenia. Tylko w ubiegłym roku Visa pomogła uruchomić 60 nowych projektów dla transportu publicznego, a te prowadzone obecnie spotykają się z pozytywną reakcją pasażerów – w ujęciu rok do roku odnotowano 40-procentowy wzrost liczby płatności zbliżeniowych.
-"Pasażerowie korzystający z transportu publicznego chwalą sobie szybkość, bezpieczeństwo i wygodę płacenia za przejazd w sposób zbliżeniowy i organizatorzy transportu publicznego to dostrzegają. Poprzez realizowanie 180 projektów w tym obszarze Visa dąży do podniesienia jakości doświadczenia podróży i pomaga coraz sprawniej poruszać się po miastach", powiedział Nick Mackie, Global Head of Urban Mobility, Visa. "Cieszymy się z coraz większej popularności programu Visa Ready for Transit, ponieważ ma on zasadnicze znaczenie w przyśpieszeniu wdrożenia płatności zbliżeniowych w transporcie publicznym. W ramach programu udostępniamy organizatorom transportu publicznego sprawdzone przez Visa rozwiązania, jednocześnie pomagając naszym partnerom w uzyskaniu maksymalnej stopy zwrotu z inwestycji".
Plusy partnerstwa
Wybierając dostawcę technologii lub konsultanta uczestniczącego w programie Visa Ready for Transit, organizatorzy transportu publicznego mogą w prosty sposób pozyskać partnera z odpowiednią wiedzą specjalistyczną, ułatwić proces testowania i implementacji, a także skrócić czas wdrożenia rozwiązania. Mogą oni także realizować projekty zachowując pewność, że wybrane przez nich rozwiązanie z certyfikatem Visa Ready spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa Visa.
Uczestnictwo w programie Visa Ready for Transit stwarza dla firm nowe szanse rozwoju, w miarę jak coraz więcej miast rozważa wprowadzanie nowych metod płatności w odpowiedzi na zmieniające się preferencje i potrzeby konsumentów. Partnerzy Visa mogą zmaksymalizować stopę zwrotu z inwestycji w nowe rozwiązania i kompetencje poprzez przeprowadzenie certyfikacji zgodnej z globalnymi regulacjami Visa. Certyfikowane rozwiązania Visa Ready działają na całym świecie – tak samo dla pasażerów autobusów w Sao Paolo, Singapurze, jak i Sydney.
Nowi partnerzy programu Visa Ready dołączają do grupy, która już dziś korzysta z coraz szerszych możliwości opracowywania rozwiązań, które zwiększają wygodę pasażerów.
Organizatorzy transportu publicznego chcący dowiedzieć się więcej o partnerach programu Visa Ready for Transit mogą odwiedzić tę stronę. Dostępne są tam również przydatne informacje dla dostawców sprzętu lub oprogramowania, a także konsultantów specjalizujący się w transporcie publicznym, chcący zostać partnerem lub certyfikować swoje rozwiązania.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Dodaj komentarz
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.