TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomaluj Ursusa na Pikniku z Klimatem
TransInfo.pl - Opublikowano: 25.08.2017 15:27:17 4 komentarze
X edycja Pikniku z Klimatem w Warszawie

Zapraszamy 27 sierpnia na Plac Zamkowy w Warszawie, gdzie odbędzie się X edycja Pikniku z Klimatem. Główną atrakcją będzie happening "Malujemy elektrobus Ursus City Smile".

Zapraszamy 27 sierpnia na Plac Zamkowy w Warszawie, gdzie odbędzie się X edycja Pikniku z Klimatem. Główną atrakcją będzie happening "Malujemy elektrobus Ursus City Smile".

Podczas X edycji Pikniku organizatorzy skupią się na niskoemisyjnym transporcie i jego roli w walce ze zmianami klimatu oraz wyjaśnieniu, jak ważna dla każdego z nas jest decyzja dotycząca wyboru środka transportu. Jednym z celów wydarzenia jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak podróżować, by chronić klimat i szanować środowisko? Dlaczego jest to istotne, pokazują niekorzystne dane Światowej Organizacji Zdrowia na temat zagrożeń dla życia i zdrowia wynikające z emisji zanieczyszczeń transportowych. Również w Polsce, każdego roku na choroby spowodowane zanieczyszczeniem powietrza – w znacznej części przez emisję spalin – umiera przedwcześnie ponad 40 tysięcy osób.

– "Problemy miast ze smogiem, wymuszają na samorządach szukanie rozwiązań, które będą w stanie w znaczący sposób zminimalizować niekorzystny wpływ komunikacji na środowisko. Jednym z nich jest bezemisyjna komunikacja publiczna. Dlatego na pikniku będziemy chcieli pokazać odwiedzającym nasz elektryczny autobus Ursus City Smile 12 LFE, który w ogóle nie produkuje spalin. W związku z tym jest lepszym rozwiązaniem od autobusów hybrydowych, które posiadają mały silnik diesla, emitujący zanieczyszczenia do atmosfery. Dodatkowo Ursus City Smile wytwarza zdecydowanie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym, dzięki czemu pozytywnie wpływa na miejski ekosystem – mówi Waldemar Rumiński, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ursus Bus SA.

Plan pikniku

Tegoroczny Piknik odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, w godz. 11.30-16.30 w sąsiedztwie Zamku Królewskiego w Warszawie. Podczas wydarzenia poprzez wypoczynek i zabawę można będzie edukować się w zakresie szeroko pojętej ochrony środowiska. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie happening "Malujemy elektrobus Ursus City Smile". Dzieci otrzymają farby, którymi będą mogły pomalować cały autobus zgodnie z własną inwencją twórczą.

Organizatorzy stawiają też na ruch. Dla miłośników dwóch kółek oraz rodzin z dziećmi dostępny będzie rowerowy tor przeszkód i strefa sportowa oparta na zdrowej rywalizacji. Uczestnicy będą mogli wziąć również udział w zabawie "Egzamin na listonosza", wielkiej grze planszowej o tematyce rowerowej oraz grze w statki, której tematem będzie transport drogą wodną. Dodatkowo popularyzatorzy nordic walking odpowiedzą na pytania zainteresowanych związane z tą dyscypliną. Najmłodszym zaprezentowany zostanie także "Teatrzyk jak się patrzy".

Piknik z Klimatem to cykliczne wydarzenie ekologiczno-kulturalne organizowane w Warszawie w ramach projektu "Partnerstwo dla Klimatu". Został on zapoczątkowany w 2008 r., jako platforma współpracy i wspierania wydarzeń towarzyszących XIV Konferencji Klimatycznej COP14 w Poznaniu. Uczestniczą w nim partnerzy, którzy działają w ramach "Partnerstwa dla Klimatu". Impreza dedykowana jest dla wszystkich mieszkańców Warszawy i turystów. Piknik od wielu lat jest świetną okazją, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do jego ochrony.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Ursus
 • miszon – 29.08.2017

  Świetna sprawa, że Ursus Bus uczestniczy w takich wydarzeniach

 • jupiter – 29.08.2017

  od najmłodszych lat uczyć o ekologii i alternatywnych rozwiązaniach dla napędu pojazdów, to jest to!

 • polimar – 29.08.2017

  tylko dlaczego Ursus Bus nie informuje o takich wydarzeniach wcześniej? chętnie zabrałbym dzieci gdyby informacja poszła wcześniej

 • dziadunio – 29.08.2017

  za moich czasów malowanie po ścianach groziło spuchniętymi czterema literami, a tu proszę Ursus Bus oddaje do podrasowania w ręce dzieci swój flagowy model

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.