TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pomorski zintegrowany bilet z dofinansowaniem!
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.05.2017 13:54:56 1 komentarz
Pomorski zintegrowany bilet z dofinansowaniem!

Projekt wspólnego dla województwa pomorskiego zintegrowanego biletu jest na dobrej drodze do realizacji. Właśnie otrzymał dodatkowe dofinansowanie z programu InterReg w wysokości 1,5 mln euro.

Projekt wspólnego dla województwa pomorskiego zintegrowanego biletu jest na dobrej drodze do realizacji. Program "InterConnect" nie tylko został bardzo wysoko oceniony przez międzynarodowych ekspertów, ale także otrzymał dodatkowe dofinansowanie w wysokości 1,5 mln euro.

To dobra wiadomość dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej. Uzyskane z programu "InterReg" środki finansowe umożliwią wdrożenie na Pomorzu, regionalnego zintegrowanego systemu opłat za przewozy w transporcie zbiorowym oraz jednolitej informacji pasażerskiej. Oznacza to, pasażerowie będą mogli podróżować na podstawie jednolitego biletu elektronicznego.

Nowy system obowiązywać będzie na dowolnych trasach i przy wykorzystaniu środków transportu dostępnych przewoźników. Niezależnie od środka lokomocji i liczby przesiadek, system podpowie pasażerowi najlepszą ofertę. Ponadto podróżujący będzie mieć możliwość płacenia za przejazd gotówką, korzystając ze smartfonu lub karty płatniczej.

Projekt zakłada również inne udogodnienia. Stworzona zostanie informacja pasażerska zintegrowana dla całego naszego województwa, planer podróży, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz specjalne oferty łączące opłaty za przejazd z usługami turystycznymi.

Jego wdrożenie planowane jest na koniec czerwca 2020 roku a szacowany całkowity koszt wynosi 55 mln zł (bez kwot na wyposażenie autobusów przewoźników prywatnych). Budżet programu został określony na postawie wstępnych wywiadów rynkowych, a więc jego wartość może się zmienić w ostatecznym trybie udzielenia zamówienia publicznego. Założono, iż poziom dofinansowania ze środków unijnych wyniesie 85%.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego list intencyjny dotyczący wdrożenia programu w województwie pomorskim podpisali m.in. przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot, miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tczew, Starogard Gdański, Słupsk, Chojnice, Ustka, Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o. i Przewozów Regionalnych Sp. z o.o.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Pomorze
  • Kl – 18.05.2017

    Tylko pamiętajcie: to nie jest wspólny bilet, tylko jeden system płatności za różne bilety od sasa do lasa. Taki skycash :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.