TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad 1,6 tys. turystów skorzystało z dodatkowego przejścia granicznego
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 12.08.2019 14:01:33
Ponad 1,6 tys. turystów skorzystało z dodatkowego przejścia granicznego

Ponad 1,6 tys. turystów, w tym również zagranicznych, skorzystało z tymczasowego przejścia granicznego, uruchomionego w miniony czwartek w okolicach Wołosatego w Bieszczadach. Odprawa odbyła się bez incydentów .

Ponad 1,6 tys. turystów, w tym również zagranicznych, skorzystało z tymczasowego przejścia granicznego, uruchomionego w miniony czwartek w okolicach Wołosatego w Bieszczadach. Odprawa odbyła się bez incydentów – przekazała w poniedziałek PAP rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Dodatkowy punkt odpraw granicznych został uruchomiony w obrębie Przełęczy Beskid pod Menczyłem w czwartek rano i działał w godzinach od 9 do 18 do soboty włącznie.

"Możliwość przekroczenia granicy z Ukrainą, poza czynnymi przejściami granicznymi, była nie lada gratką dla turystów odwiedzających Bieszczady. Z możliwości przekroczenia granicy i odwiedzenia atrakcyjnych turystycznie okolic po obu stronach polsko-ukraińskiej granicy skorzystało - pieszo i na rowerze - ponad 1600 turystów" – wyjawiła rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału SG mjr Elżbieta Pikor.

Byli to głównie obywatele Polski i Ukrainy, ale również turyści z Niemiec, Czech, Węgier, Włoch, Norwegii, Szwecji oraz Stanów Zjednoczonych.

"Wszyscy turyści posiadali wymagane dokumenty, a odprawa odbyła się bez incydentów" – dodała mjr Pikor.

Odprawa graniczna była związana z kolejną edycją Karpackich Dni Dobrosąsiedztwa - Spotkanie Regionów Karpackich organizowanych przez samorząd województwa podkarpackiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Ukraina
Straż Graniczna
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.