TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań z nowym przystankiem w sercu miasta
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.03.2019 09:30:44
Poznań z nowym przystankiem w sercu miasta

Od czwartku - 7 marca - zacznie działać nowy przystanek w centrum stolicy Wielkopolski.

Pasażerowie poznańskiego MPK od czwartku - 7 marca - będą mogli korzystać z nowego przystanku "Ratajczaka", znajdującego się przy odnowionym odcinku ulicy Święty Marcin. Zatrzymywać się na nim będą tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13 i 16.

Poznański magistrat poinformował, że wraz z realizacją Projektu Centrum, ulica Św. Marcin zyskuje nowe oblicze, co dotyczy także infrastruktury torowo-sieciowej; wymienione zostało już m.in. torowisko i sieć trakcyjna. Od czwartku pasażerowie poznańskiego MPK będą mogli ponadto korzystać z nowego przystanku "Ratajczaka". Zlokalizowany on będzie na odcinku pomiędzy przystankami "Zamek" i "Gwarna" a "Marcinkowskiego".

-"To przystanek typu wiedeńskiego, dzięki czemu łatwiej będzie wsiadać i wysiadać z tramwajów zwłaszcza osobom starszym, niepełnosprawnym, ale także opiekunom z dziećmi w wózkach. W przyszłości - po wybudowaniu trasy tramwajowej wzdłuż ul. Ratajczaka - będzie można na tym przystanku wsiąść w tramwaj jadący na Wildę i Dębiec, co znacząco skróci czas dojazdu na południe Poznania" – wskazał magistrat.

Projekt Centrum to największy realizowany obecnie projekt rewitalizacyjny w stolicy Wielkopolski. Zakłada on m.in. przebudowę ulic i chodników w dużej części śródmieścia, a także zmianę infrastruktury podziemnej. Przewiduje też modernizację torowisk tramwajowych i budowę nowej trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka.

Część pierwszego etapu, polegająca na przebudowie ul. Święty Marcin pomiędzy ulicami: Gwarną i Ratajczaka dobiega końca; planowane są już kolejne etapy inwestycji. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Poznań
ZTM Poznań
MPK Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.