TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań z nowymi biletomatami. Tym razem od Mery
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.07.2019 18:00:39
Poznań z kolejnymi biletomatami. Od Mery; fot. UM Poznań

W Poznaniu zostanie zainstalowanych 25 nowych biletomatów.

Do połowy przyszłego roku firma Mera Operator zainstaluje w Poznaniu i w okolicach 25 nowych biletomatów. Nowe urządzenia zostaną zamontowane na ważnych węzłach komunikacyjnych, z których korzysta duża liczba pasażerów i na poznańskich osiedlach.

W Poznaniu i powiecie poznańskim działa 90 biletomatów Mennicy Polskiej SA. Do połowy przyszłego roku uruchomionych zostanie kolejnych 25 urządzeń. Bedzie nimi zarządzać Mera Operator. Dzięki temu zwiększy się dostępność biletów dla pasażerów.

Rozwój sieci

Jak wskazał dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Jan Gosiewski, "zależy nam na tym, aby rozwijać sieć sprzedaży w taki sposób, aby pasażerowie mieli jak najwięcej możliwości zakupu biletu. Dlatego na bieżąco podejmujemy i będziemy podejmować działania zmierzające do pozyskania kontrahentów, którzy mogliby sprzedawać bilety ZTM" – zaznaczył.

Obecnie bilety ZTM można kupować nie tylko przez Internet i w 11 punktach obsługi klienta ZTM, ale również w niemal 300 punktach sprzedaży biletów, przez 5 aplikacji mobilnych i w biletomatach: mobilnych w pojazdach, a także w stacjonarnych.

"Nowe urządzenia zostaną zamontowane na ważnych węzłach komunikacyjnych, z których korzysta dużo pasażerów, i na osiedlach, gdzie liczba miejsc sprzedaży biletów jest niewystarczająca, jak np. na Strzeszynie czy w Kiekrzu. Ich lokalizacja jest wypadkową m.in. informacji pochodzących od rad osiedli i mieszkańców, liczby linii obsługujących dany obszar oraz korzystających z nich pasażerów, jak również kwestii związanych z infrastrukturą techniczną" – podkreślił poznański magistrat.

Nowe biletomaty pojawią się m.in. na Osiedlu Czecha, Oświecenia, przy Rynku Jeżyckim, na placu Wiosny Ludów czy przy przystanku autobusowym w kierunku osiedla Winiary na Alejach Solidarności.

Od 2020

Biletomaty w tych miejscach będą montowane sukcesywnie do połowy przyszłego roku. Urządzenia umożliwią zakup biletów papierowych i doładowanie karty PEKA. Płatności będzie można dokonać gotówką, kartą płatniczą, a także telefonami komórkowymi za pomocą systemu BLIK. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
biletomat
Mera
ZTM Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.