TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań z umową na budowę trzech kolejnych Park&Ride
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 27.05.2019 14:30:39
Poznań z umową na budowę trzech kolejnych Park&Ride

Ruszają prace projektowe dla trzech kolejnych parkingów Park&Ride w Poznaniu.

Rozpoczynają się prace projektowe związane z powstaniem trzech kolejnych parkingów Park&Ride w Poznaniu. Mają być zlokalizowane przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. Św. Michała. Wszystkie obiekty mają powstać do października 2020 roku.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała już umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą projektu, który będzie również realizował roboty budowlane.

-"Wybudowanie trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które będą łączyły transport kolejowy, autobusowy, tramwajowy, samochodowy, motocyklowy, rowerowy i pieszy, umożliwi dogodną zmianę środka transportu" – podkreśliła spółka.

Zakres prac

Do zadań wykonawcy w każdej z trzech lokalizacji - przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. Św. Michała - będą należały m.in. prace rozbiórkowe, przygotowanie infrastruktury podziemnej oraz ułożenie nawierzchni. Powstaną ciągi pieszo-rowerowe umożliwiające dojście do miejsc parkingowych oraz jezdnie manewrowe na placu postojowym.

Spółka podała, że tereny parkingowe zostaną ogrodzone, zamontowane zostanie oświetlenie i monitoring wizyjny. Powstaną kasy biletowe oraz terminale wjazdowe i wyjazdowe, opracowany i zainstalowany zostanie system informatyczny.

Wykonawca wyposaży ponadto parkingi w automatyczne sanitariaty przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wiaty ze stojakami na rowery oraz elementy małej architektury.

Inwestycja, która ma poprawić komunikację w Poznaniu i zachęcać mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego, jest współfinansowana ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wszystkie obiekty mają powstać do października 2020 roku. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
parking
Poznań
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.