TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań: Zdejmij plecak i jeźdź z kulturą [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.10.2019 15:30:50
Poznań: Zdejmij plecak i jeźdź z kulturą [FILM]

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kontynuuje akcję "Warto jeździć z kulturą".

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kontynuuje akcję "Warto jeździć z kulturą". Tym razem Zarząd chce zwrócić szczególną uwagę na właściwe przewożenie bagażu – zwłaszcza bardzo popularnych wśród studentów plecaków.

Masz bagaż? Miej go na oku. Masz plecak - zdejmij go przed wejściem do pojazdu. Zdejmijmy je przed wejściem do autobusu lub tramwaju. Postawmy na podłodze przy nodze, między siedziskami lub innym miejscu, gdzie nie utrudniają życia innym. Plecak można też po prostu trzymać w ręce.

Nikt przecież nie lubi być co chwilę potrącanym przez cudzy bagaż. Pamiętajmy, że w pojeździe nie jesteśmy sami. Z bagażem na plecach nie tylko utrudniamy innym życie i zajmujemy więcej przestrzeni w pojeździe, ale także narażamy się na kradzież, mając bardzo ograniczony dostęp do własnego plecaka.

Warto też wiedzieć, że każdy odpowiada za przewożone ze sobą rzeczy. Nie mogą one stwarzać zagrożenia dla innych pasażerów, przeszkadzać im, narażać na niewygody. Ponosimy odpowiedzialność za szkody powstałe na skutek przewożenia swojego bagażu, dlatego zawsze miejmy go na oku i pod kontrolą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
pasażer
ZTM Poznań
  • Grzegorz Gender – 04.10.2019

    Dawno nie byłem w Poznaniu, ale czy tam w autobusach i tramwajach panuje taki luz jak na tym filmiku? W zatłoczonych pojazdach zazwyczaj nie ma możliwości położenia plecaka "w odpowiednim miejscu" pozostaje więc trzymanie go w jednej ręce (co jest niezdrowe dla kręgosłupa, zwłaszcza przy długiej jeździe w korkach, ciągłym ruszaniu i hamowaniu) albo stawianie na podłodze (co nawet w suche dni jest niehigieniczne, a przy deszczu, śniegu i zabłoconej podłodze chyba po prostu nikomu nie przyszłoby do głowy). Rozumiem, popieram i staram się stosować zasadę korzystania z transportu publicznego w sposób nieuciążliwy dla innych osób, ale tutaj zamiast ględzenia o zdejmowaniu plecaków potrzeba działań, by zmniejszać tłok w pojazdach transportu publicznego.

  • Piotr Ziółkowski – 04.10.2019

    Luźno leżący placak nie jest niebezpieczny w czasie gwałtownego hamowania?

  • Kolej w obiektywie Railway in focus Zug in Bewegung – 05.10.2019

    Myślę, że zarząd transportu poza takimi glupkowatymi uwagami więcej energii mógłby przeznaczyć na zmniejszenie tłoku w komunikacji miejskiej. Nie tu trzeba szukać rozwiązań.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.