TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańska aplikacja myMPK wyróżniona
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.06.2020 14:30:00
Poznańska aplikacja myMPK wyróżniona; fot. MPK Poznań

Komunikacyjna apka zdobyła wyróżnienie w konkursie Poznań dostępny - 2019 - kategorii Innowacje.

Aplikacja myMPK, która pomaga osobom z dysfunkcjami wzroku w korzystaniu z komunikacji miejskiej, zdobyła wyróżnienie w konkursie "Poznań dostępny - 2019", w kategorii "Innowacje".

-"Konkurs "Poznań dostępny" powstał, aby promować dobre praktyki i inspirować do działań na rzecz szeroko rozumianej dostępności miasta dla osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. Kapituła przyznała nagrody w dwóch obszarach: "Dostępna kultura i sport" oraz "Innowacje". Przyznano też dyplomy i po raz pierwszy symboliczne Złote, Srebrne i Brązowe Ryczki za zajęcie I, II, III miejsca – informuje portal miejski poznan.pl.

W kategorii "Innowacje" najlepsze okazało się CKT Trakt, które zdobyło Złotą Ryczkę za System informacji o dostępności Bramy Poznania. Srebrną Ryczkę otrzymało Stowarzyszenie Edukacyjne MCA za "Atlas dla kultury", a Brązową - CK Zamek za "Teatr Powszechny".

Wyróżnienia trafiły do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego za aplikację myMPK oraz do Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej za "Poznańską Mapę Barier".

3 lata myMPK

Aplikacja myMPK, która powstała w 2017 roku przy współpracy z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym Wielkopolska Jednostka Wojewódzka, może być wykorzystywana przez osoby z dysfunkcjami wzroku - pomaga im w sprawniejszym korzystaniu z komunikacji miejskiej.

Od tego czasu apka – zgodnie z oczekiwaniami użytkowników - stale jest udoskonalana. Na początku tego roku, już po raz kolejny, została zaktualizowana - zyskała nowy wygląd, przez co korzystanie z niej jest bardziej intuicyjne i prostsze. Dodany został rozkład jazdy, jako alternatywa dla Wirtualnego Monitora, a sam Monitor wzbogacony został o piktogramy informujące o cechach pojazdu, który realizuje dany kurs (piktogramami oznaczane są kursy realizowane taborem: niskopodłogowym, z niską podłogą w środkowym członie, niskopodłogowym z rampą, z niską podłogą w środkowym członie z rampą, z możliwością zakupu biletów, z możliwością przewozu rowerów, wyposażonym w klimatyzację, wyposażonym w ładowarki USB).

Aplikacja jest dostępna zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem Android, jak iPhone, posiada funkcję czytania informacji przez syntezator mowy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
apka
Poznań