TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznański bilet BTK zwiększa zasięg [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.12.2016 15:47:03
Poznański bilet BTK zwiększa zasięg

Wiosną przyszłego roku zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) zostanie rozszerzony z obecnych 30 do 50 kilometrów od Poznania.

Wiosną przyszłego roku zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) zostanie rozszerzony z obecnych 30 do 50 kilometrów od Poznania. Każdy taki bilet będzie automatycznie biletem sieciowym ZTM Poznań na strefę A poznańskiej komunikacji miejskiej. Co więcej: okresowy bilet sieciowy ZTM da możliwość korzystania pasażerom z przejazdów kolejami regionalnymi na terenie stolicy Wielkopolski pomiędzy wszystkimi stacjami z nazwą Poznań oraz Kiekrzem.

Przygotowanie nowej, jeszcze lepszej oferty dla pasażerów Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich oraz transportu publicznego ZTM Poznań to efekt współpracy Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Bilety BTK wprowadziły w grudniu 2012 roku Przewozy Regionalne Sp. z o.o. wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi Sp. z o.o. oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonują w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu.

To oferta kierowana do osób regularnie korzystających z organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego kolei regionalnej oraz transportu publicznego Miasta Poznania. Za taki bilet, których do tej pory sprzedano już kilka tysięcy, trzeba zapłacić - w zależności od strefy taryfowej - od 20 do 40 proc. mniej niż za dwa oddzielne miesięczne bilety sieciowe.

- Bilet BTK zdaje egzamin i budzi coraz większe zainteresowanie wśród potencjalnych pasażerów mieszkających nieco dalej niż w promieniu 30 km od Poznania. Dlatego chcemy rozszerzyć jego działanie do granic planowanej kolei aglomeracyjnej - tj. terenów odległych o ok. 50 km od Poznania - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

- Pasażerowie regionalnej komunikacji kolejowej z miejscowości położonych do 50 km od Poznania będą mogli korzystać w cenie biletu BTK również z przejazdów tramwajami i autobusami w strefie A poznańskiego transportu publicznego. Pasażerowie, którzy swoje bilety okresowe na strefę A wykupili w ZTM, będą mogli poruszać się pociągami pomiędzy wszystkimi stacjami z nazwą Poznań oraz Kiekrzem - wyjaśnia Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Posiadacz sieciowego biletu okresowego na karcie PEKA będzie mógł więc na jego podstawie np. wsiąść do pociągu Przewozów Regionalnych lub Kolei Wielkopolskich na stacji Poznań Główny i pojechać np. do stacji Poznań Garbary czy Poznań Junikowo. Oznacza to zwiększenie dostępności komunikacji. Klienci ZTM "z automatu" zyskają dodatkowy środek transportu w tej samej cenie biletu.

Film z wydarzenia TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Poznań
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.