TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznański motorniczy z LEGO pasją
NASZEMIASTO.PL - KÓRNIK - Opublikowano: 07.02.2019 12:23:48

Motorniczy z Poznania buduje modele tramwajów z klocków LEGO.

Jak informuje portal NaszeMiasto-Kórnik - Mateusz Wawrowski pracuje w MPK Poznań jako motorniczy, a prywatnie jest wielkim pasjonatem klocków LEGO.

Ostatnio w dość nietypowy sposób uczcił 120. rocznicę pojawienia się w Poznaniu pierwszego elektrycznego tramwaju. Zbudował ze swoich ulubionych klocków wagon pierwszego typu oraz wagon doczepny Carl Weyer.

- Modele powstały z ponad 800 klocków, w skali 1:35; w wagonie typu I zamontowałem wózek napędowy, a wagon Carl Weyer wyposażyłem we wnętrze. Tramwaj jest zdalnie sterowany i porusza się po standardowym torowisku firmy LEGO – opowiada konstruktor.

Mateusz Wawrowski buduje z LEGO od dzieciństwa – pierwszy zestaw otrzymał, gdy miał trzy lata. Gdy dorósł i zainteresował się tramwajami, połączył obie pasje.

- Bycie motorniczym było moim marzeniem: w 2016 roku, po skończeniu kursu, zdaniu egzaminu i uzyskaniu pozwolenia do prowadzenia tramwaju zostałem pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu – opowiada Mateusz Wawrowski. - Wcześniej, bo na początku 2013 roku, wpadłem na pomysł, aby połączyć swoje dwie pasje: transport i klocki LEGO. Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu zaprojektowałem już ponad 20 modeli z klocków Lego! Są to modele dotyczące transportu, ale nie tylko. Część z nich przygotowuję na zamówienie różnych instytucji i firm, część robię, realizując swoje plany i pomysły.

Wśród zbudowanych modeli pan Mateusz ma m.in. kolejkę Maltanka, tramwaje poznańskiego MPK, autobus Solarisa, MAN-a – wszystko z klocków LEGO!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hobby
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.