TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańskie P+R tańsze i bardziej przyjazne
- Opublikowano: 15.05.2019 19:34:48
Poznańskie P+R tańsze i bardziej przyjazne (foto: UMP)

Już wkrótce z parkingów typu Parkuj i Jedź będą mogli korzystać wszyscy właściciele biletów długookresowych. Kierowcy, którzy nie mają sieciówek, zapłacą mniej - tylko 10 zł, zamiast aktualnych 15 zł. Parkingi będą też otwarte w dni wolne od pracy.

Już wkrótce z parkingów typu Parkuj i Jedź będą mogli korzystać wszyscy właściciele biletów długookresowych. Kierowcy, którzy nie mają sieciówek, zapłacą mniej - tylko 10 zł, zamiast aktualnych 15 zł. Parkingi będą też otwarte w dni wolne od pracy.

Pierwszy parking typu Parkuj i Jedź w Poznaniu został otwarty 21 lutego 2018 roku. Jego oferta była przygotowana tak, by w pierwszej kolejności przyciągać osoby, które wcześniej nie korzystały z komunikacji miejskiej, tylko poruszały się samochodami. Jednak po zebraniu i przeanalizowaniu danych z pierwszych miesięcy działania parkingu, zmodyfikowano zasady jego działania. Rozszerzono zakres biletów, które umożliwiają bezpłatne parkowanie, o bilety specjalne. Od tego momentu na parkingu "Parkuj i Jedź" można zostawić auto m.in. na podstawie biletów seniora, biletów dla rodziców wychowujących czworo i więcej dzieci czy dla honorowych dawców krwi.

We wtorek (14 maja) radni zdecydowali, by zakres rozszerzyć również o bilety okresowe na trasę, Bilety w Programie Premiowym oraz bilety w ramach oferty PEKA Firma. W ten sposób wszystkie rodzaje biletów długookresowych zapisywanych na kartach PEKA będą umożliwiały wjazd na parking na takich samych zasadach.

Zmieni się również cena biletu dla kierowców, którzy nie mają sieciówek, więc nie mogą zaparkować za darmo. Z 15 zł zostanie obniżona do 10 zł. Posiadacze biletów z parkingu typu Parkuj i Jedź mogą na jego podstawie poruszać się komunikacją miejską w Poznaniu.

Trzecią zmianą, jaka została wprowadzona w treści regulaminu, jest usunięcie zapisu dotyczącego zamknięcia parkingu w dni ustawowo wolne od pracy. Od teraz, poza sytuacjami wyjątkowymi, parking będzie czynny we wszystkie dni w roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parking
Poznań
park&ride
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.