TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Praga walczy z grypą. Dezynfekcja tramwajów ozonem
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.02.2020 09:30:52
Praga walczy z grypą. Dezynfekcja tramwajów ozonem; fot. Petr Hejna, DPP

Firma Dopravní podnik hl. Miasto Praga (DPP) zaczęła dezynfekować wnętrze wszystkich tramwajów ozonem.

Firma Dopravní podnik hl. Miasto Praga (DPP) zaczęła dezynfekować wnętrze wszystkich tramwajów ozonem z powodu epidemii grypy.

Zdaniem spółki ta metoda skutecznie usuwa wirusy, bakterie, grzyby, substancje zapachowe i jest kilkakrotnie bardziej skuteczna niż dezynfekcja konwencjonalnymi chemikaliami stosowanymi przez DPP do codziennego czyszczenia tramwajów.

-"Dzięki tej nowoczesnej i wysoce wydajnej technologii jesteśmy w stanie dezynfekować około 10 do 12 tramwajów dziennie, w zależności od wymagań operacyjnych. Dezynfekcja będzie przeprowadzana równolegle na 3 składach. Oczyszczanie jednego krótkiego składu tą metodą zajmuje co najmniej godzinę, a w przypadku 14T lub 15T trwa to dwa razy dłużej" - informuje Milan Slunečko, kierownik działu zarządzania tramwajami w DPP.

Jaki ozon?

Dezynfekcja i usuwanie zapachów jest przeprowadzane przez DPP przy użyciu generatora ozonu O3 GO-7000, który wytwarza odczynnik przy dwóch poziomach mocy (3,5 i 7 g / h). Zaletą tego urządzenia jest jego mobilność, bezobsługowa praca, niskie zużycie energii. energia, cicha praca i wysoka wydajność.

Ozon O3 jest najsilniejszym naturalnym środkiem utleniającym (3000 razy szybszym niż chlor). Dezynfekcja ozonem jest stosowana w służbie zdrowia i przemyśle spożywczym. Jest to gaz, który dociera głęboko do wszystkich pęknięć wnętrza tramwajów i porów materiałów. Nie pozostawia śladów na tkaninach ani skórze. Zdaniem DPP, jest idealny dla alergików i astmatyków.

Oczywiście oprócz ozonowania, DPP na co dzień stosuje dezynfekcję chemiczna, na przykład konwencjonalnym preparatem Savo, który DPP wykorzystuje do codziennego czyszczenia tramwajów. Każdy tramwaj, który uruchamia Praga, przechodzi tak zwane codzienne czyszczenie nocne. Z kolei raz na 6 tygodni każdy tramwaj trafia do tak zwanego dużego czyszczenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Czechy