TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Praga wysyła SMS-y o stanie wind dla niepełnosprawnych
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.07.2020 16:00:41
Praga wysyła SMS-y o stanie wind i platform ; fot. DPP

Dobry pomysł ze stolicy Czech. Dopravni podnik Praga wprowadził system informacji SMS o stanie urządzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Dobry pomysł ze stolicy Czech. Dopravni podnik Praga wprowadził system informacji SMS o stanie urządzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Na razie chodzi przede wszystkim o dostęp do stacji praskiego metra.

45 z 61

Obecnie z 61 stacji praskiej sieci metra, 45 punktów jest pozbawionych barier dla niepełnosprawnych. Jednak winda lub platforma mogą się zepsuć i dlatego DPP Praga wprowadziło system informacyjny, który ustrzeże pasażerów przed nieprzewidzianymi komplikacjami.

Teraz pasażerowie mogą uzyskać informacje o statusie obiektów za pośrednictwem bezpłatnych wiadomości SMS. Usługa działa 24/7.

Aby ją skonfigurować, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.dpp.cz, a następnie zweryfikować odpowiedni numer telefonu. W ustawieniach można wybrać określone stacje, z których korzysta pasażer.

Aby anulować lub zmienić wybrane stacje (lub całe trasy), należy ponownie zalogować się na stronie www.dpp.cz i skonfigurować nowe stacje (lub trasy) na swoim koncie użytkownika lub je anulować.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
niepełnosprawny
informacja
Czechy