TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prof. Jan Miodek zapowie przystanek we wrocławskich tramwajach
- Opublikowano: 14.11.2019 12:15:13
Prof. Jan Miodek zapowie przystanek we wrocławskich tramwajach (foto: MPK)

Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.


Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu.

Od dziś (14 listopada) zapowiada on przystanek "Uniwersytet Wrocławski", który do wczoraj nazywał się "Uniwersytet". W taki sposób MPK celebruje święto Uniwersytetu, którego prof. Jan Miodek jest wieloletnim pracownikiem.

MPK służy mieszkańcom nie tylko poprzez świadczenie usługi transportowej, ale także chce aktywnie uczestniczyć w budowaniu ducha Wrocławia, a  Uniwersytet Wrocławski jest jedną z kluczowych instytucji w naszym mieście – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder. To bardzo miłe, że tak znana postać, jak pan profesor Miodek, zgodziła się użyczyć swojego głosu komunikacji miejskiej – dodaje.

Pan profesor był współtwórcą i prezenterem kultowego programu "Ojczyzna polszczyzna", który przez dwie dekady gromadził przed telewizorami miliony widzów. Obecnie prowadzi program "Słownik polsko@polski" poświęcony zagwozdkom językowym. Profesor Miodek jest laureatem wielu nagród naukowych m.in. Nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawca został również dwukrotnie wybrany najpopularniejszym mieszkańcem Wrocławia i jest honorowym obywatelem naszego miasta.

Profesor Jan Miodek chętnie zgodził się użyczyć swojego głosu do zapowiedzi przystanku "Uniwersytet Wrocławski", ponieważ od lat korzysta z komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów, w tym studentów, spotyka go często na przystankach i w tramwajach. Pasażerowie linii 6 i 7 od dziś mają okazję słyszeć charakterystyczny głos profesora podczas codziennych podróży, a nie tylko oglądając programy telewizyjne z jego udziałem.

O tym, że przystanek zmienił nazwę i zapowiada ją profesor Jan Miodek poinformował dziś z radością w Sali Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego rektor prof. Adam Jezierski wspólnie z prof. Janem Miodkiem i prezesem MPK Krzysztofem Balawejderem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
przystanek