TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Projekt lubelskiego Dworca Metropolitalnego w konkursie
TransInfo.pl - Opublikowano: 20.07.2019 16:00:03
Projekt lubelskiego Dworca Metropolitalnego w konkursie

Projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie w finale World Building of the Year.

Projekt Dworca Mertopolitalnego w Lublinie został doceniony i znalazł się tzw. krótkiej liście obiektów i koncepcji z całego świata, które ubiegać się będą o tytuł World Building of the Year w kategorii infrastruktura. W finale znalazły się 3 realizacje i 3 projekty z Polski. Autorem projektu jest pracownia Tremend.

Dworzec metropolitalny ma w jednej części miasta skupić komunikację kolejową i autobusową. Według projektu cały plac Dworcowy zamieni się w deptak, a w ramach inwestycji powstanie nowoczesny budynek dworca wraz z peronami i nowym układem drogowym.

Zmiana centrum

W ramach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zostaną przebudowane istniejące oraz wybudowane nowe ulice w centrum Lublina. Zupełnie nowy wygląd jezdni, chodników, ścieżek rowerowych wraz z nowo projektowaną zielenią i małą architekturą zyskają m.in. ulice: Młyńska, Gazowa, Krochmalna, Dworcowa, 1-go Maja, oraz Pocztowa.

Nowy wygląd po rewitalizacji otrzyma również plac Dworcowy, który po całkowitym usunięciu ruchu kołowego stanie się ozdobnym deptakiem połączonym wizualnie oraz funkcyjnie z głównym wejściem do dworca kolejowego. W rejonie dworca zostanie wybudowany również układ nowych dróg, które usprawnią ruch i komunikację nowego Dworca Metropolitalnego oraz samego centrum Lublina m.in. terenów ekspozycyjnych Targów Lublin.

Zostanie również wybudowany nowy budynek dworca autobusowego wraz z peronami, który będzie mógł sprawnie obsługiwać autobusy komunikacji miejskiej oraz pozamiejskiej, jak również dalekobieżnej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
dworzec
Lublin