TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Promocja PKP Intercity na ŚDM 2016
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.06.2016 13:28:06
Narodowy przewoźnik kolejowy próbuje wyjść na przeciw oczekiwaniom.

3 przejazdy za 149 zł - to wyjątkowa oferta PKP Intercity na Światowe Dni Młodzieży. Ponadto trwają intensywne przygotowania Grupy PKP do tego wydarzenia.

Trzy przejazdy za 149 zł - to wyjątkowa oferta PKP Intercity na Światowe Dni Młodzieży. Ponadto trwają intensywne przygotowania Grupy PKP do tego wydarzenia.

Bilet ŚDM Kraków 2016 to wyjątkowa oferta PKP Intercity dla pielgrzymów. Już ruszyła sprzedaż specjalnych biletów uprawniających do trzech przejazdów w cenie 149 zł. Spółki Grupy PKP intensywnie pracują nad zapewnieniem jak najwyższego poziomu obsługi podróżnych.

Promocyjny karnet, uprawniający do 3 przejazdów w cenie 149 zł, będzie obowiązywał w pociągach TLK i IC, w drugiej klasie, od 16 lipca do 15 sierpnia 2016 r. Bilety będą imienne i dostępne tylko w sprzedaży internetowej. Do każdego z 3 przejazdów pasażer będzie zobowiązany pobrać, także wyłącznie przez Internet, bezpłatną miejscówkę. Szczegóły ofert dostępne są na stronie internetowej narodowego przewoźnika

Wszystkie spółki Grupy PKP odpowiedzialne za prowadzenie ruchu pociągów i obsługę podróżnych prowadzą intensywne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie szczytu przewozowego spodziewane jest już od 20 lipca, kiedy to organizowane będą Dni w diecezjach.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do przyjęcia na polskie tory dodatkowych pociągów PKP Intercity oraz przewoźników samorządowych. Zarządca infrastruktury może zwiększyć ich liczbę na trasie Kraków ? Katowice z 56 do 214 dziennie. Na trasę z Warszawy do Krakowa będzie mogło wyjechać 171 pociągów na dobę ? o 71 więcej niż obecnie, a na trasie Rzeszów ? Kraków liczbę składów można zwiększyć z obecnych 49 do 150 dziennie. To oznacza, że tylko na tych trzech relacjach, będzie mogło podróżować pociągami blisko pół miliona osób dziennie. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży opracowywana jest specjalna korekta rozkładu jazdy, która zostanie wprowadzona 1 lipca.

Grupa PKP podpisała umowę z Archidiecezją Krakowską. Zgodnie z nią Polskie Koleje Państwowe stały się oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Grupa PKP
ŚDM 2016
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.