TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na mobilną apkę dla Bełchatowa
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.05.2019 11:30:57
Przetarg na mobilną apkę dla Bełchatowa; fot. UM Bełchatów

W Bełchatowie rozkłady jazdy będą dostępne w aplikacji mobilnej

Miasto Bełchatów zaprosiło firmy do składania ofert na opracowanie i wdrożenie aplikacji mobilnej do obsługi pasażerów transportu zbiorowego. Wyłonienie wykonawcy nastąpi w drodze zapytania o cenę.

Zadanie ma być realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury do obsługi pasażerów w Bełchatowie" współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca listopada.

Założenia aplikacji

Przedmiot zamówienia obejmuje nie tylko opracowanie i wdrożenie aplikacji mobilnej do obsługi pasażerów, ale również dostawę, montaż, konfigurację i uruchomienie w pojazdach komunikacji miejskiej, niezbędnych urządzeń do prezentowania użytkownikowi aplikacji, informacji o rzeczywistym czasie odjazdu autobusu oraz instruktarz pracowników.

Aplikacja ma być dedykowana dla osób korzystających z usług MZK, posiadających smartfon z dostępem do Internetu. Zadaniem aplikacji ma być łatwy, szybki i przejrzysty dostęp do rozkładu jazdy MZK. Ma być ona podzielona na moduły – zakładki, które umożliwią wyszukanie informacji o teoretycznych i rzeczywistych odjazdach linii komunikacyjnych z przystanków autobusowych w Bełchatowie. Wykonawca może w aplikacji zaimplementować rozwiązania zintegrowane – polegające na udostępnieniu pasażerom danych o rozkładach jazdy również z innych miast oraz informacje o mieście przygotowane przez Wydział Promocji i Turystyki. Aplikację będzie można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Ma być przeznaczona dla urządzeń mobilnych z systemem Android 4.0+ i iOS 4.0+.

Elementy aplikacji

Najważniejsze moduły jakie mają widnieć w aplikacji to:

- mapa – zakładka ma zawierać mapę Bełchatowa z zaznaczonymi wszystkimi przystankami komunikacji miejskiej, ale także z najważniejszymi obiektami w mieście. Dzięki wbudowanemu GPS w telefonie będzie można określić swoje położenie i w prosty sposób trafić na najbliższy przystanek lub wybrać na mapie przystanek w pobliżu określonego miejsca, ulicy czy zabytku. Użytkownik uzyska również informację jaką linią autobusową z wybranego przystanku może dostać się do punktu docelowego,

- rozkład – pozwoli na sprawdzenie dokładnych godzin odjazdu poszczególnych linii autobusowych, zarówno w postaci widoku tabliczki przystankowej, jak i widoku najbliższych odjazdów – w czasie rzeczywistym,

- miasto/przewoźnik – zakładka z najważniejszymi informacjami o przewoźniku MZK Bełchatów i mieście,

- o projekcie – ma zawierać informacje o dofinansowaniu aplikacji ze źródeł zewnętrznych,

- kontakt – dane administratora systemu.

Wykonawca będzie miał obowiązek zainstalowania w każdym pojeździe MZK automatycznego urządzenia lokalizacyjnego przekazującego w czasie rzeczywistym położenie autobusów do aplikacji.

Wybór wykonawcy

Firmy, które są chętne zrealizować opisane zamówienie mogą składać swoje propozycje do zamawiającego do dnia 13 maja. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
apka
Bełchatów